Reklama

Reklama

Trzy proste sposoby na odciski

Zmiana obuwia z jesiennego na zimowe może przynieść ze sobą kilka problemów. Zanim nowe skórzane buty dopasują się do stopy, może minąć trochę czasu. A co jeśli pojawił się odcisk? Są na to domowe sposoby.

Przecieranie octem jabłkowym 

Przez 2 minuty okładaj odcisk wacikiem zwilżonym octem jabłkowym. To zmiękczy i pomoże usunąć zrogowaciały naskórek. Zanim założysz skarpety, poczekaj aż ocet wyschnie. Zabieg ten najlepiej wykonywać codziennie rano. Efekty będą widoczne po dwóch tygodniach. 

Okład z zielonej herbaty 

Poza tym, że rano natrzesz odcisk octem jabłkowym, w ciągu dnia spróbuj wygospodarować czas na zrobienie okładu z zielonej herbaty. Świeżo zaparzony woreczek (ciepły, ale nie gorący) przyłóż na odcisk na 15 minut. Możesz też przygotować okład z herbaty liściastej. Wtedy łyżeczkę suszu zalej połową szklanki gorącej wody i zaparzaj 10 minut. Po przecedzeniu zmocz w naparze wacik i połóż na odcisk na 15 minut. Kompres zmiękczy zrogowaciały naskórek. 

Reklama

Opatrunek z czosnku 

Jeśli skóra nie jest uszkodzona, zrób go na noc. Zmiażdżony ząbek przyłóż na odcisk, przykryj gazikiem i zawiń plastrem. Nałóż bawełniane skarpety. Rano zdejmij okład, umyj skórę i zastosuj przecieranie octem jabłkowym (jak wyżej). Skóra ulegnie zmiękczeniu i łatwiej usuniesz odcisk.

Zobacz także:

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy