Reklama

Reklama

Wystarczy uścisk dłoni, aby się tego nabawić

Kurzajki, brodawki i czyraki powodują bakterie i wirusy, dlatego tak łatwo się nimi zarazić. Nie da się niestety ustrzec przed zarażeniem, ale jeśli problem już się pojawił, można sobie z nim szybko poradzić.

Jeśli na twojej skórze wyrosły kurzajki

Sięgnij po sok z glistnika jaskółczego ziela. Wystarczy, że złamiesz łodygę, a skapujący sok wyciśniesz na nieestetyczną zmianę i przytkniesz do niej wacik - zabieg powtarzaj kilka razy dziennie. Kurzajka będzie schnąć, aż w końcu odpadnie. Glistnik w doniczce możesz kupić w sklepie ogrodniczym, ale to popularna roślina, sprawdź, czy nie rośnie gdzieś w pobliżu. 

Takie samo działanie wykazuje sok z mniszka lekarskiego. Kupisz go w sklepie ekologicznym za ok. 20 zł za 500 ml. Z pomocą przyjdzie ci też witamina C. Rozgnieć jedną tabletkę, zalej kropelką wody, by powstała papka i rozprowadź po kurzajce. 

Reklama

Przy brodawkach pomoże ci czosnek

Rozgnieć ząbek, przyłóż do brodawki i zalep plastrem. Powtarzaj tę czynność przez 10 dni. Czosnek wysuszy brodawkę i sprawi, że sama odpadnie od skóry. Jeśli po narośli zostanie blizna, możesz użyć plasterka cebuli. Warzywo to bowiem wykazuje działanie rozjaśniające.

Czyraki

To nic innego jak zapalenie mieszków włosowych. Sięgnij po olejek rycynowy, z czarnuszki lub herbaciany. Smarowanie czyraków olejkami przyspieszy ich pękanie i zmniejszy stan zapalny. Olejki kupisz w sklepie ekologicznym lub zielarskim. Koszt to ok. 10 zł.

Zapobiegaj

Brodawki i kurzajki, gdy już się raz pojawią, lubią wracać. Aby temu zapobiec, dezynfekuj nawet drobne skaleczenia, otarcia czy zadrapania. I nie chodź z nimi na basen, do sauny czy do klubów fitness. Osuszaj stopy po myciu, a szczególnie dokładnie przestrzenie między palcami.

Zobacz także:

Twoje Imperium
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | Piękno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy