Reklama

Reklama

Znika ból pleców i oponka z brzucha

Pewien japoński fizjoterapeuta, doktor Toshiki Fukutsuji, wymyślił prosty sposób na zlikwidowanie dolegliwości kręgosłupa, które pojawiają się po wielogodzinnym siedzeniu przed komputerem lub telewizorem.

Tak narodziła się słynna Metoda Fukutsudzi. 

Na czym to polega? Gdy długo siedzimy w jednej pozycji, dochodzi do nieprawidłowego ustawienia miednicy względem kręgosłupa. Efektem jest wypięcie brzucha do przodu i ciągłe bóle w odcinku lędźwiowym. Celem metody jest rozluźnienie mięśni w dolnej części pleców oraz wzmocnienie mięśni brzucha.   Pomaga przede wszystkim pokonać ból kręgosłupa, ale i wspiera walkę z brzuszkiem. Jest to możliwe dzięki zmianie ułożenia narządów w jamie brzusznej. Jednak nie czarujmy się - tak nie stracimy zbędnych kilogramów.

Reklama

Jak ćwiczyć

Zwiń ręcznik w ciasny rulon. Połóż się na podłodze, a ręcznik wsuń pod plecy, tak, aby przylegał do lędźwi. Wyprostuj ręce za głową. Nogi rozstaw na szerokość bioder. Duże palce stóp dotykają się, podobnie małe palce u rąk. Kciuki skierowane są na zewnątrz. Wyciągnij się, jakbyś wydłużała kręgosłup. Postaraj się rozluźnić. Poleż w tej pozycji przez  5 minut. Wstawaj powoli.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy