Podróże jesienią.Co warto mieć zawsze przy sobie

Koniec lata nie musi oznaczać końca sezonu urlopowego, czy weekendowych wypadów za miasto i długich spacerów. Warto jednak przygotować się do nich nieco inaczej niż do letnich wycieczek. Latarka, lampka do roweru, odblaskowa lampka LED dla psa, przenośny sprzęt do nawigacji, lampa błyskowa do aparatu, czołówka podczas późnych treningów biegowych – to sprzęty, które mogą wybawić Cię z niejednej opresji podczas jesiennej wycieczki w góry, do lasu czy za miasto, a czasem nawet podczas wieczornych spacerów po parku. Aby działały sprawnie potrzebują jednak dobrego zasilania.

CISI BOHATEROWIE

Jesienią i zimą, gdy nasza widoczność staje się priorytetem podczas poruszania się zarówno po mieście jak i poza nim, warto mieć ze sobą nie tylko odpowiednie wyposażenie, ale też stabilne i mocne baterie, dzięki którym będziesz spokojna, że Twój sprzęt będzie działał bez zarzutu. Szczególnie będąc w trasie, bez możliwości znalezienia w pobliżu sklepu, warto zaopatrzyć się w długo działające baterie. Dzięki nim bezpiecznie dotrzesz do celu. Pojemne baterie, pozwolą Ci też zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnego stresu - wymiana baterii podczas wycieczek, czy późnych powrotów do domu np. z pobliskiego lasu nie jest najprzyjemniejszym zajęciem.

WYBÓR, KTÓRY MA ZNACZENIE

Na rynku dostępne są baterie o różnych parametrach. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i niepotrzebnych wydatków, warto wybierać te, które gwarantują długie działanie i są wydajne.  Wśród baterii do zadań specjalnych wyróżniają się "paluszki" Duracell Ultra. Swoją moc zawdzięczają specjalnej konstrukcji opartej na rdzeniu High Density Core. Jego gęsta i zwarta struktura pozwala zmieścić więcej składników aktywnych w produkcie o standardowej wielkości, co sprawia, że ich czas działania jest dłuższy niż w przypadku innych baterii. Taka konstrukcja pozwala też na równomierne uwalnianie mocy, dzięki czemu możesz cieszyć się optymalnym działaniem urządzeń bez niepotrzebnych przestojów lub skoków energetycznych.

ZAWSZE GOTOWA DO DZIAŁANIA

Duracell Ultra wyposażone są w technologię Powercheck, która umożliwia sprawdzanie poziomu mocy. Dzięki niej, przed każdą wyprawą możesz sprawdzić poziom baterii w swojej latarce czy aparacie fotograficznym, by być gotową na każdą ewentualność. Jeśli musisz wymienić baterie, pamiętaj, że łańcuch jest tak silny jak jego najsłabsze ogniwo  - nie mieszaj więc baterii starych z nowymi, może to spowodować niestabilne działania urządzenia. Jeśli masz przy sobie kilka baterii, dzięki technologii Powercheck możesz sprawdzić,  która jest nowa, a która używana.

LESS WASTE

Baterie to jedne z najpopularniejszych produktów codziennego użytku. W Polsce w ciągu roku zużywamy ich ok. 290 milionów sztuk. Jeśli często podróżujesz i używasz przenośnych urządzeń - potrzebujesz ich jeszcze więcej. W przeciwieństwie do plastikowych kubków i słomek, z baterii nie możemy zrezygnować, jeśli musimy korzystać z urządzeń zasilanych prądem. Ale warto ograniczyć ich ilość. Jak to zrobić? Zwrócić uwagę na to jakie baterie wybieramy. Baterie Duracell Ultra pomogą Ci korzystać z urządzeń elektronicznych w duchu "less waste", ponieważ działają nawet do 20 razy dłużej, niż baterie cynkowe (w porównaniu z wiodącymi bateriami cynkowo-węglowymi AA, w teście z użyciem aparatu cyfrowego zgodnym z normą 2015 IEC, wyniki mogą się różnić w zależności od urządzenia i sposobu eksploatacji). Dzięki temu ograniczasz ich zużycie, co pozytywnie wpływa na środowisko.

REALNA OSZCZĘDNOŚĆ

Wybierając mocniejsze baterie, o dłuższym działaniu, pomimo iż musisz zapłacić na nie nieco więcej, to w dłuższej perspektywie pozwalają Ci zaoszczędzić. Zakup większej ilości tanich baterii nadal będzie wiązał się z większym kosztem niż zakup 1 paluszka, który będzie działał równie długo. 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy