Ta ustawa to szansa dla zwierząt w Polsce!

To może być historyczna zmiana w polskim ustawodawstwie. Zwierzęta mają wreszcie szansę na prawa, które rzeczywiście będą je chronić. Ale nie stanie się to bez naszej pomocy. Włącz się do działania i zbierz podpisy pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Został jeszcze nieco ponad tydzień, na dostarczenie podpisów.

Polski krajobraz wypełniają nadal nękane i chore psy na uwięzi, bezdomne koty dokarmiane przez prywatne osoby. Bezkarne znęcanie się i zabijanie zwierząt. Tradycje, które krzywdzą. To wszystko dzieje się niestety zgodnie z prawem. Ustawa o ochronie zwierząt, która obecnie obowiązuje w Polsce powstała w 1997 roku. Od tamtej pory nie została zmieniona, mimo że mamy rok 2024. A przecież dysponujemy aktualną wiedzę naukową, organizacje prozwierzęce dzielą się zatrważającymi doświadczeniami z interwencji, coraz więcej prawniczek i prawników zajmuje się sprawami zwierząt wskazując na rażącą nieudolność polskiego prawa.

Akcja Demokracja, Fundacja Viva, OTOZ Animals i Mondo Cane to organizacje, które postanowiły to zmienić. Tworząc komitet oraz treść nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt stworzyły obywatelski projekt, pod którym należy zebrać 100 000 podpisów i dostarczyć je do 24 września do Sejmu. Projekt zakłada m.in. zakaz trzymania psów na uwięzi, zwiększenie kar za znęcanie się nad zwierzęciem i zabicie zwierzęcia (do 5 lat lub 8 lat), zakaz żebrania ze zwierzętami, zakaz przeprowadzania egzekucji komorniczych ze zwierząt domowych, dodatkowy nadzór i kontrolę prowadzenia schronisk, zakaz używania fajerwerków czy obowiązkowe chipowanie zwierząt.

Zostało niewiele czasu. Obecnie zebrano jest nieco ponad połowę podpisów, dlatego organizacje robią co w ich mocy, by zaangażować jak największą ilość osób, które będą zbierać je w całej Polsce. Obecnie zbiórki trwają w każdym regionie kraju, podczas dużych festiwali muzycznych, lokalnych imprez, na ulicach. Ochotnicy i ochotniczki zbierają podpisy wśród swoich znajomych, rodziny, sukcesywnie dosyłając nowe listy na adres komitetu. Dołączyły też inne organizacje prozwierzęce, politycy i polityczki, osoby ze świata show biznesu i sztuki. Możesz dołączyć również Ty!

Mamy bardzo mało czasu

Dołączając do akcji, zwiększasz szanse na nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Jesteśmy im to winni i winne. Nigdy nie zmieni się sytuacja zwierząt w Polsce, jeśli nie będzie chronić je odpowiednie prawo. Więzione, skatowane, chore i samotne czekają na lepsze życie. Każdy i każda z nas może im to umożliwić.

Jak to zrobić?

Wejdź na stronę www.prawadlazwierząt.pl, gdzie znajduje się pełna treść ustawy, lista miejsc gdzie można złożyć swój podpis oraz instrukcja jak zbierać podpisy samemu. Aby zbierać podpisy należy obejrzeć kilkuminutowe szkolenie z ochrony danych osobowych, następnie przystąpić do krótkiego testu. Po zdaniu testu otrzymasz mailowo kartę, na której można zbierać podpisy oraz certyfikat.

Podpisy możesz zbierać wśród swoich bliskich, zorganizować większą zbiórkę w swojej miejscowości czy podczas dużego wydarzenia, które być może odbywać się będzie w najbliższym czasie. Możesz również dołączyć do grup, które już zbierają.

Podpisane karty należy przesłać na adres komitetu do 20 września na adres:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "STOP ŁAŃCUCHOM, PSEUDOHODOWLOM I BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT" na rzecz projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt i zmianie niektórych innych ustaw,

ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa

Razem możemy dokonać wielkich zmian!

Liczba podpisów ciągle rośnie, zaangażowanych jest coraz więcej osób, ale czasu jest tak mało, że nie możemy spocząć na laurach. Włącz się do akcji, możemy odmienić los zwierząt zapewniając im chroniące ich prawo. Stop łańcuchom, stop bezkarności i krzywdzenia zwierząt!

Wejdź na www.prawadlazwierzat.pl/podpisy i zbieraj podpisy w swojej miejscowości.
Masz pytania? Napisz na kontakt@prawadlazwierzat.pl.

Zdjęcia zawarte w artykule pochodzą z interwencji OTOZ Animals. Wszystkie psy zostały odebrane oprawcom, mają nowe domy i dobrą opiekę. Ale zwierząt, które potrzebują pomocy jest jeszcze więcej. Nowelizacja ustawy pomoże usprawnić interwencje i szybciej znajdować dobrą opiekę potrzebującym zwierzętom.

artykuł sponsorowany
materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy