Torba podróżna – jak wybrać najlepszy model?

Torba podróżna to jeden z najpopularniejszych sposobów na przewożenie bagażu. Jest wygodna, poręczna i odpowiednia zarówno w długich podróżach wakacyjnych, jak i krótkich weekendowych wypadach czy wyjazdach służbowych. Czym się kierować przy jej zakupie?

Mała, średnia a może duża torba podróżna?

Na rynku dostępne są różnorodne torby w rozmaitych wielkościach. Warto przed zakupem własnej torby zastanowić się, jaki bagaż będziemy przewozić. Zbyt mała torba nie pomieści wszystkich niezbędnych rzeczy, a za duża może niepotrzebnie zajmować miejsce w bagażniku i być niewygodna w przenoszeniu. Torba podróżna powinna być więc optymalnie dopasowana do naszych potrzeb. Warto też rozważyć zakup toreb w kilku rozmiarach, jeśli czasem potrzebujemy małej, a czasem średniej lub dużej torby.

Z jakiego materiału może być torba podróżna?

Zabezpieczenie wnętrza torby zależy w dużym stopniu od rodzaju materiału, z jakiego została ona wykonana. Dostępne są torby nylonowe, które zabezpieczone są zwykle przed wpływem czynników zewnętrznych specjalną warstwą. Nylon jest materiałem, z którym należy postępować dość delikatnie, gdyż nie jest on odporny na rozcięcia czy rozdarcia. Inaczej jest z materiałem Codura, który jest mocniejszy, odporny na przetarcia i rozdarcia. Zabezpiecza też zawartość przed deszczem. Taka torba podróżna może posłużyć przez długi czas, nawet jeśli jest intensywnie użytkowana. Warto rozważyć, jakie parametry właściwości materiału są dla nas najodpowiedniejsze, by wybrać najlepszą torbę dla siebie.

A może torba podróżna na kółkach?

Dla tych, który nie lubią lub nie mogą nosić ciężkich toreb, a najlepiej czują się w podróży z takim typem bagażu, stworzono torby na kółkach. Dają one możliwość przenoszenia, ale w razie potrzeby i możliwości pozwalają także na wykorzystanie kółek i odciążenie od konieczności jej dźwigania. To świetny pomysł zwłaszcza dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, albo inne kłopoty zdrowotne lub po prostu nie chcą dźwigać, jeśli nie jest to konieczne.

Niewątpliwą zaletą wszystkich toreb są kieszenie i schowki obecne zarówno wewnątrz torby, jak i na zewnątrz. Umożliwiają one przewożenie jeszcze większej ilości rzeczy, do których mamy szybki dostęp. Torba podróżna może mieć różne kolory od różów, poprzez brązy i czerwienie aż po klasyczną czerń. Może więc być też fajnym dodatkiem do stylizacji w czasie podróży i świetnie ją uzupełniać, jednocześnie pełniąc swoją praktyczną funkcję.


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy