Reklama

Reklama

Jak przechowywać pokrywki

Kłopot z pokrywkami polega na tym, że zwykle trudno znaleźć właściwą. Wyjmujemy więc wszystkie, robiąc przy tym sporo hałasu. A można prościej.

1. Kup, np. w IKEA, składany stojak na pokrywki i wstaw go do głębokiej szuflady. Wszystkie pokrywki będą widoczne jak na dłoni i łatwo dostępne. Rolę stojaka doskonale spełni również zwykła suszarka do naczyń albo przegródka na płyty CD.

2. Przykręć do wewnętrznej ściany szafki albo do drzwiczek reling (taki jak na kuchenne ręczniki) i umieść za nim pokrywki. Jeśli masz ich więcej, przymocuj dwa lub trzy relingi.

3. Świetnie sprawdza się także płytka szuflada, w której można ułożyć pokrywki jedną obok drugiej. Musi ona być jednak dość duża, aby wszystkie się zmieściły. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie płytkiej szuflady nad głęboką, w której będziesz przechowywała garnki. W ten sposób w jednym miejscu znajdą się garnki i pasujące do niech pokrywki.

Reklama

4. Gdy nie masz miejsca w szafkach i szufladach, pokrywki możesz zawiesić na haczykach pod szafkami. Łatwo wtedy znajdziesz pasującą do używanego właśnie garnka.

5. Jeśli kupiłaś komplet ładnych garnków, pokrywki możesz zawiesić na wolnej ścianie w kuchni, np. za relingiem lub na haczykach. Będą stanowiły ciekawą ozdobę.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje