Reklama

Reklama

Jak uszczelnić pomieszczenia i ochronić się przed chłodem?

Najczęstszym problemem z zapewnieniem właściwej temperatury w mieszkaniu są szczeliny. Zobacz, co możesz zrobić, aby zatrzymać ciepło w domu.

Okna

Co dwa lub trzy lata wymieniaj w nich uszczelki. Ważne, by były dopasowane do materiału - drewna lub plastiku. Możesz użyć np. łatwych do zamontowania uszczelek samoprzylepnych z gąbki lub tworzyw sztucznych (od 2,98 zł/10 m).

Konserwacja

Zanim nadejdzie zima, umyj ramy wodą i posmaruj je np. preparatem z żywicą silikonową. Warto również skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się regulacją okien i naprawą (od 40 zł za jedno).

Rolety i żaluzje

Chronią wnętrze przed zimnym powietrzem i zapobiegają przedostawaniu się go do pokoju. W celu lepszej izolacji wybierz podgumowany materiał, który ma podwójne warstwy.

Reklama

Drzwi

Przykręć do nich gotową uszczelniającą listwę z włosiem (przedtem przytnij ją do właściwych rozmiarów). Dostosuj do wielkości ościeżnicy i drzwi. 

Preparaty

Małe luki, np. powstałe wskutek wykruszenia się zaprawy murarskiej i w miejscach łączenia się drzwi (lub okien) oraz ścian, uzupełnij żywicą, wypełniaczem lub uszczelniaczem (ok. 10 zł). W tym celu zastosuj np. piankę poliuretanową. Wstrzyknij w szczelinę przez plastikową rurkę albo jak silikon specjalnym pistoletem. Środek zwiększa objętość i wypełnia szczeliny. Po wyschnięciu wytnij nadmiar. Zabrudzenia usuń od razu czyścikiem lub acetonem.

Zobacz także:


Na Żywo
Dowiedz się więcej na temat: Okna | ochrona przed mrozem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy