Reklama

Reklama

Mieszkanie bez sierści

​Pies lub kot w domu to ogromna radość, ale także kłopot. Sierść zwierząt można znaleźć wszędzie... Zrób wszystko, aby było jej jak najmniej.

1. Szczotkuj codziennie futerko pupila. Usuniesz wówczas sierść, która i tak by wypadła, ale w mniej kontrolowany sposób.

2. Kanapę czy fotel, na których zwierzak najchętniej siada, przykryj łatwą do prania narzutą. Sierść osiądzie na niej, a nie na obiciu mebla.

3. Wyrób sobie nawyk odwieszania rzeczy do szafy. Zwłaszcza tych z ciemnego materiału. Unikniesz wtedy uciążliwego czyszczenia, gdy pupil ułoży się na nich do snu lub otrze o płaszcz.

4. Do prania w pralce dodawaj płyn zmiękczający, który zapobiega przyklejaniu się włosków do ubrań. Jeśli Cię stać, możesz zainwestować w suszarkę do ubrań, wyłapującą niemal 100 proc. sierści.

Reklama

5. Kup klejącą rolkę do czyszczenia garderoby i obić mebli. Możesz także użyć taśmy klejącej. Nawiń ją na dłoń klejem do góry i usuń sierść.

6. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt albo w drogeriach pytaj o specjalne rękawice do zbierania sierści. Wykonane są z poliestru, do którego łatwo przylegają włoski.

7. Możesz także użyć gumowej rękawiczki. Załóż ją na dłoń, zwilż wodą i zbierz sierść z tapicerki, dywanu lub ubrania.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy