Reklama

Reklama

Naturalne odświeżacze powietrza

Paskudne wonie zatruwają codzienność? Podpowiadamy, jak można z nimi walczyć.

Niemiłe zapachy w domu to nic dziwnego. Pochodzą z kuchni, łazienki, przedpokoju. Walczymy z nimi kupnymi produktami.

Reklama

Jednak chemia w nich zawarta nie jest dla nas obojętna. Na przykład limonen wywołuje alergie, acetaldehyd niszczy wątrobę, podobnie jak aceton, który jest też szkodliwy dla systemu nerwowego, podrażnia skórę i może uszkodzić nerki.

Lista toksycznych związków, mających działanie rakotwórcze, jak benzen, jest długa. Dlatego warto poświęcić chwilę na wyprodukowanie własnego odświeżacza, który raz w miesiącu możemy odnawiać.

Do łazienki

Do sody oczyszczonej dodaj kilka kropel olejku eterycznego lub wkrusz zasuszone gałązki lawendy albo zmielone goździki, wymieszaj. Przesyp do pojemnika. Może to być stara solniczka, słoik, puszka. Solniczka ma już dziurki w nakrętce, więc jest gotowa do ustawienia w łazience. Pokrywkę słoika lub puszki podziuraw gwoździem. Sodę wymieniaj co miesiąc.

Do kuchni

Żelatynę z jednego opakowania rozpuść w ¾ szklanki wrzącej wody. Dodaj olejek eteryczny (całość buteleczki 5 ml). Wsyp do tego rozkruszony malakserem lód - ¼ szklanki. Wszystko mieszaj aż do rozpuszczenia się lodu. Wlej do szklanego pojemniczka (300 ml). Kolor uzyskasz dodając odrobinę spożywczego barwnika. Odstaw w chłodne miejsce na kilka godzin, do stężenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje