Reklama

Reklama

Skuteczne pułapki na mole

Jak pozbyć się tych szkodników?

Nie możesz sobie z nimi poradzić, ale nie chcesz używać szkodliwych preparatów? Sięgnij po ekologiczne środki. Zamiast stosować owadobójcze substancje, zaopatrz się w pułapki na mole kuchenne lub odzieżowe. Są nasycone syntetycznym feromonem, który je zwabia. Dzięki temu przyklejają się one potem do powierzchni.

Pułapka wydziela związek o zapachu niewyczuwalnym przez człowieka przez około 3 miesiące. Może mieć formę papierowych płytek, które przymocowuje się za pomocą paska do drzwi szafek, na bokach szaf, w garderobie i w innych pomieszczeniach z odzieżą. Albo wygląda jak tekturki, które formuje się i stawia w wybranym miejscu lub wiesza tam, gdzie mole przebywają najczęściej. Umieszcza się je również na zewnątrz, obok szaf na wysokości 1,5-2 m od podłogi albo blisko miejsc przechowywania żywności (na szafkach i kredensach).

Reklama

Pułapki te najlepiej wymieniać po 3 miesiącach od ich wyłożenia lub po zapełnieniu się klejącej powierzchni owadami. Nie zawierają toksycznych insektycydów, są bezpieczne dla ludzi  i środowiska. Cena  od 10 zł/2 sztuki.

 

Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama