Reklama

Reklama

Witaminy dla roślin

Gdy kwiaty zaczynają marnieć, nie wahajmy się ich dokarmiać!

Nie tylko wiosną, ale i zimą, gdy są narażone na przesuszenie w ogrzewanych pomieszczeniach, dostarczajmy roślinom mieszanki pobudzające ich rozwój. Powinny one zawierać azot (N), fosfor (P), potas (K) i magnez (Mg). Większość roślin dokarmiamy co 14 dni od wiosny do jesieni.

Zimą z regularnego nawożenia zrezygnujmy. Dokarmianie traktujmy jak podawanie dodatkowych witamin, gdy roślina w sposób widoczny źle się czuje. Wyjątkiem jest kaktus bożonarodzeniowy, który zaczyna kwitnąć i potrzebuje regularnego wsparcia.

Reklama

Płyny. Nawozów w płynie nigdy nie lejemy bezpośrednio do doniczki! Dodajemy je do odstałej wody, mieszamy i dopiero takim roztworem podlewamy rośliny.

Pałeczki i kliny. Nawóz podawany w takiej formie jest bardzo dobrym sposobem na całoroczne dokarmianie kwiatów średnich i dużych. Przed ich umieszczeniem mierzymy średnicę doniczki i aplikujemy odpowiednią ilość według przepisu na opakowaniu. Pałeczki wsuwamy tuż przy doniczce, jak najdalej od korzeni.

Granulki są najlepsze do dokarmiania mniejszych roślin. Rozsypujemy je na powierzchni. Żeby zrobić to równomiernie, rozprowadzamy granulki drewnianą szpatułką.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy