Reklama

Reklama

Zrób to sama

Zamiast korzystać z usług krawcowej, skróć nogawki spodni w domu.

Niełatwo znaleźć w sklepie idealnie dopasowane spodnie. Zwężanie lepiej zostawić krawcowej, ale skracanie nogawek to nic trudnego.

Oceń długość
Pamiętaj, że jeśli pojawia się więcej niż jedno małe załamanie z przodu nad stopą, oznacza to, że spodnie są za długie. A składając się nad butem w harmonijkę, optycznie skracają sylwetkę.

Poznaj zasady
Pierwsza - spodnie na całej długości muszą trzymać linię prostą. Druga - im węższe są nogawki, tym powinny być krótsze.

Koszt w domu

Minimalne wydatki
Samodzielne skrócenie spodni prawie nic nie kosztuje. Musisz tylko mieć dostęp do maszyny, centymetr krawiecki oraz nici w odpowiednim kolorze. Za nici i centymetr zapłacisz ok. 8 zł.

Reklama

Jak to zrobić
Jeśli skracasz dżinsy, to najpierw je upierz, bo materiał może się skurczyć. Dokładnie zmierz, jaką długość powinny mieć nogawki. Odetnij je na odpowiedniej wysokości, zostawiając ok. 2 cm na podwinięcie. Dżinsy podwiń i przeszyj prostym ściegiem. Spodnie z innego materiału, np. wełny, podszyj ręcznie, aby ścieg był niewidoczny.

Bez podwijania
Nogawki dżinsów możesz skrócić też w taki sposób, aby zachować oryginalne podwinięcia. Z odciętych części nogawek odkrawasz jeszcze nadmiar materiału, zostawiając ok. 1 cm od fabrycznego przeszycia. Wypruwasz stare przeszycie i przyszywasz na maszynie po śladzie wyprutej nitki.

U krawcowej

Za skrócenie nogawek zapłacisz u krawcowej ok. 10-15 zł, w zależności od rodzaju materiału. Jeśli masz rodzinę i w ciągu roku dopasowujesz np. sześć par spodni, będzie Cię to kosztować ok. 60 zł. Ręczne podszycie wszystkich nogawek to wydatek ok. 90 zł.


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje