Reklama

Diana Armstrong ma najdłuższe paznokcie na świecie. Oto jak wyglądają jej dłonie

Diana Armstrong została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako posiadaczka najdłuższych na świecie paznokci. Kobieta nie obcinała ich od 24 lat. Miała ku temu ważny i smutny powód.

Jej paznokcie mają sporo ponad metr długości

Do Księgi Rekordów Guinnessa została wpisana niedawno Diana Armstrong — Amerykanka, która jest posiadaczką najdłuższych na świecie paznokci. Mierzą one dokładnie 1,306.58 cm. Kobieta zapuszczała je przez 24 lata, nie robiła jednak tego, by pobić światowy rekord. Paznokcie są dla niej ogromnie ważne, bo wiążą się z rodzinną tragedią.

Zobacz również: Ustanowił rekord Guinnessa w najszybszej jeździe na wstecznym

Reklama

Nie zapuszczała ich dla rekordów — powód był o wiele ważniejszy

Po raz ostatni paznokciom Diany Armstrong kształt nadała jej szesnastoletnia córka w 1997 r. Następnej nocy nastolatka zmarła na atak astmy. Zrozpaczona matka postanowiła, że już nigdy więcej nie obetnie swoich paznokci. Dotrzymała słowa, pomimo próśb i nalegań ze strony pozostałych dzieci. Dla kobiety paznokcie, które wykonała dla niej przed śmiercią córka, są wyrazem pamięci i swoistą żałobą po ukochanym dziecku.

Jak dbać o tak długie paznokcie?

Pielęgnacja paznokci to w jej przypadku bardzo czasochłonne zajęcie. Spiłowanie i wypolerowanie jednego zajmuje jej około dziesięciu godziny, przy czym używa do tego szlifierki stolarskiej. Kobieta bardzo rzadko wykonuje manicure, co cztery — pięć lat. Jeśli maluje paznokcie, potrzebuje na to czterech dni i zużywa około 15 - 20 buteleczek lakieru.

Zobacz również: Jak zapewnić sobie mocne i zdrowe paznokcie?

Jak otworzyć puszkę z napojem?

Diana Armstrong przyzwyczaiła się już do życia z tak długimi paznokciami. Jedyne niedogodności, jakie dostrzega, to konieczność korzystania z największej kabiny w toaletach publicznych. Kobieta zrezygnowała też z prowadzenia samochodu, bo choć mogła to robić, musiała zawsze mieć otwarte okno, inaczej jej paznokcie się nie mieściły. 

Czy z tak długimi paznokciami można otworzyć puszkę napoju? Oczywiście, wystarczy używać do tego noża i tak właśnie robi Diana.

Zobacz również: Rekord Guinnessa pobity. Ta nastolatka ma najdłuższe nogi na świecie!

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: paznokcie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama