Reklama

Reklama

"Kreacje z odzysku", odc. 11: Blondynka w bakłażanie

Żyjemy w czasach szybkiej mody. Co roku produkowanych jest 150 miliardów ton odzieży, a przemysł modowy odpowiada za 10 proc. emisji dwutlenku węgla. W szafach zalegają sterty nieużywanych ubrań, a my kupujemy dalej.

Jak przekonać najbardziej zdeterminowane zakupoholiczki do zmiany swoich nawyków i zadbania o dobro planety? W tym odcinku Tomasz Jacyków i Davina Reeves-Ciara doradzą, jak świadomie kompletować zawartość swoich szaf i korzystać z nurtu slow fashion, co przyniesie ulgę dla środowiska i dla kieszeni.

Reklama

 Bohaterką 11 odcinka jest 44-letnia Ewa, pracownik cywilny wojska polskiego. Ewa mimo, że lubi żołnierski porządek, ma w garderobie totalny chaos, a nowych ubrań ciągle przybywa.

Do programu zgłosiła ją córka Amelia, która uważa, że mama jest uzależniona od robienia zakupów. Nawet niewinne wyjście do apteki kończy się zakupem trzech par butów!

Ewa uważa, że to całkiem naturalne. Kiedy widzi piękne buty, po prostu nie może oprzeć się pokusie zakupu i, jak twierdzi, jest jej z tym dobrze. Przyznaje, że ma już 50 par obuwia, ale jej córka uważa, że ta liczba jest zaniżona nawet trzykrotnie! Ewa wydaje na ubrania spore sumy, ale sama nie jest w stanie dokładnie określić sumy. Jak czuje się przez to jej córka?

Divina postara się otworzyć Ewie oczy i uświadomić ile tak naprawdę kupuje. Tomasz Jacyków podda garderobę Ewy dokładnej analizie. Zwróci uwagę nie tylko na styl, ale też na jakość tkanin. Czy jest sens kupować odzież z tkanin syntetycznych. Dlaczego wyglądają one świetnie na wieszaku w sklepie, a po pierwszym praniu tracą urok? Co się z nimi stanie kiedy je wyrzucimy? Jak wpłyną na środowisko?

Stylista zaproponuje też Ewie ciekawe zestawy ubrań, oczywiście wszystkie z odzysku. Będą ciekawe, wielofunkcyjne i różnorodne. Czy Ewie spodoba się jej nowy styl? Jak postanowi spożytkować zaoszczędzone pieniądze? Zobaczcie najnowszy odcinek "Kreacji z odzysku".

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje