"Kreacje z odzysku", odc. 10: Ikona stylu

Branża modowa co roku wytwarza miliony sztuk odzieży i przyczynia się tym samym do produkowania ogromnych ilości dwutlenku węgla, które trafiają do atmosfery. Tymczasem my wciąż nie potrafimy powstrzymać się od kupowania nowych ubrań, mimo że w naszych szafach zalegają ich sterty.

Jak zmienić nawyk kupowania i korzystać z rozwiązań zrównoważonej mody? Na te pytania odpowiedzą prowadzący program „Kreacje z odzysku”: Tomasz Jacyków i Davina Reeves-Ciara.

Bohaterką odcinka jest 32-letnia Aleksandra – pracownica biurowa i matka trójki dzieci. Kobieta uwielbia robić zakupy i przyznaje, że jest to jej hobby. Do programu zgłosiła ją teściowa, która nie może się przyglądać zagraconej szafie Oli.

Podczas rozmowy z Daviną Reeves-Ciarą kobieta przyznała, że miesięcznie wydaje na ubrania aż dwa tysiące złotych i nie jest w stanie policzyć, ile dokładnie ubrań znajduje się w jej garderobie. Aleksandra spotkała się z Tomaszem Jacykówem, który doradził jej, jak wybierać zawsze modne ubrania w second-handzie i łączyć je ze sobą. Jakie kreacje przygotuje dla niej znany stylista?

Najlepsze tematy