Reklama

Po prostu wrzucasz rybę na rozgrzany tłuszcz? Poznaj ten trik!

Ryby mają wspaniałe właściwości zdrowotne i powinny gościć na naszych stołach przynajmniej dwa razy w tygodniu. Wysokiej jakości białko, bogactwo witaminy D, kwasów omega-3, a do tego doskonały smak sprawiają, że potrawy z ryb są wartościowe. Niestety, przygotowanie ryb przysparza wielu trudności.

Większość z nas panieruje rybę i smaży na rozgrzanym tłuszczu lub przyprawia i piecze w piekarniku. Czy zwróciliście jednak uwagę na to, że ryby przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy maja na skórze nacięcia? Ten krok bywa często pomijany, ponieważ często uważa się, że nacięcia mają jedynie znaczenie dekoracyjne. Dlaczego warto nacinać rybę?

Sól i przyprawy łatwiej przenikną mięso ryby. Smażenie lub pieczenie ryb z grubą skórą w całości sprawia, że ich wnętrze może być w ogóle nie doprawione.Ości znajdujące się wewnątrz ryby zostaną poddane wyższej temperaturze, przez co staną się bardziej miękkie i łatwiej będą odchodzić od mięsa.

Reklama

Nacięcia umożliwiają dodatkowe nasycenie smakami. W nacięciach można np. umieścić półplasterki cytryny. Taka metoda sprawi też, że ryba nie będzie przywierać do dna.

Jeśli smażymy filety ze skórą, nacięcia zapobiegną deformowaniu się fileta. Filety ze skrą zawsze najpierw smażymy od strony skóry.

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy