Reklama

Sekret idealnych klusek śląskich. Magda Gessler poleca metodę 1:4

Kluski śląskie w wielu domach pojawiają się bardzo często. To świetny dodatek do potraw mięsnych, ale równie dobrze smakują oddzielnie. By były idealne, trzeba mieć na uwadze odpowiednie proporcje składników. Okazuje się, że dzięki polecanej przez Magdę Gessler metodzie zawsze wychodzą doskonałe. Oto co trzeba zrobić.

Patent Magdy Gessler na idealne kluski śląskie

Przygotowanie klusek śląskich nie wydaje się skomplikowane. Do ich zrobienia wystarczą zaledwie cztery składniki - ziemniaki, mąka ziemniaczana, jajka i sól. 

By jednak wyszły elastyczne i nie za twarde trzeba mieć na uwadze ważną kwestię. Otóż istotne jest, by mąka stanowiła 1/4 objętości ziemniaków. 

By wyliczyć te proporcje, warto wypróbować ten prosty sposób. Najprościej jest przełożyć ziemniaki do jednego naczynia i podzielić je na równe cztery części. Jedną z nich należy odłożyć do innej miski i w miejsce po ziemniakach wsypać mąkę. W ten sposób można dokładnie odmierzyć składniki i mieć pewność, że kluski wyjdą delikatne i rozpływające się w ustach.

Reklama

Zobacz także: Pyzy z mięsem Roberta Makłowicza. Jedyny taki przepis!

Przepis Magdy Gessler na kluski śląskie

Kluski śląskie pasują do dań mięsnych i sosów, ale równie dobrze spisują się jako samoistna potrawa. W wielu domach pojawiają się na obiad regularnie. Są tanie, proste w przygotowaniu i do tego niezwykle smaczne. Przepis Magdy Gessler na kluski śląskie zakłada kilogram ziemniaków, 250 g mąki ziemniaczanej, jajko oraz sól. 

Zobacz także: Smaczny, rozgrzewający, zdrowy. Taki kapuśniak serwuje gościom Ewa Wachowicz

Ugotowane i ostudzone ziemniaki należy przecisnąć przez praskę, a następnie dodać mąkę i resztę składników. Wszystko trzeba dokładnie wymieszać i z powstałej masy uformować małe kuleczki mniej więcej wielkości orzecha włoskiego. 

Wystarczy w nich zrobić charakterystyczną dziurkę i gotowe. Kluski śląskie należy gotować w osolonej, wrzącej wodzie do momentu wypłynięcia ich na powierzchnię. 

***INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Magda Gessler | kluski śląskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy