Reklama

Reklama

Elizabeth Debicki. Kim jest odtwórczyni roli księżnej Diany w hicie Netflixa?

Jej popularność ciągle rośnie, a dzięki roli księżnej Diany w hicie Netflixa może zyskać wielkie uznanie. Elizabeth Debicki ma polskie korzenie i stopniowo rozwija swoją karierę w Hollywood. Z jakich filmów i seriali możemy ją kojarzyć?

Elizabeth Debicki to jedna z najpopularniejszych obecnie aktorek. Obecnie występuje w roli księżnej Diany w hicie Netlixa "The Crown". Jednak karierę rozpoczęła już kilkanaście lat temu i od tego czasu buduje swoją markę w Hollywood.

Kim jest Elizabeth Debicki?

Kobieta urodziła się w 1990 roku w Paryżu, jednak jej ojciec jest Polakiem, a matka Australijką pochodzenia irlandzkiego. Do Australii cała rodzina przeniosła się, kiedy Elizabeth miała 5 lat. Ukończyła studia aktorskie na uniwersytecie w Melbourne. Co ciekawe, Debicki ma aż 190 centymetrów wzrostu.

Aktorka zadebiutowała epizodyczną rolą w filmie "Kochanie, poznaj moich kumpli", a następnie zagrała Jordan Baker w "Wielkim Gatsby". W 2016 roku Debicki wystąpiła również w dwóch serialach - "Incydent w Kettering" oraz "Nocny recepcjonista". Zagrała też w takich filmach jak "Kryptonim U.N.C.L.E.", "Wdowy" czy "Tenet".

Reklama

Elizabeth Debicki jako księżna Diana

Debicki ma na swoim koncie dwie nagrody AACTA - za drugoplanową rolę w "Wielkim Gatsby" oraz jako najlepsza aktorka w dramacie telewizyjnym za "Incydent w Kettering".

9 listopada na Netflixie zadebiutował piąty sezon "The Crown". W poprzedniej odsłonie rolę księżnej Diany odgrywała Emma Corin, natomiast teraz pałeczkę przejęła Debicki. Jej postać ma znajdować się w centrum wydarzeń, więc widzowie zastanawiają się, jak sobie poradzi.

Zobacz również: MARZENA ROGALSKA W CZERWONYM PŁASZCZU. ZACHWYCIŁA STYLIZACJĄ

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Elizabeth Debicki

Reklama

Reklama

Reklama