Reklama

Kolejny nokaut w wykonaniu królowej romansu, Emily Henry!

Najnowsza powieść autorki bestsellerów Beach Read i Book Lovers pod tytułem Funny Story 15 maja już w Polsce! Były chłopak nowej dziewczyny byłego narzeczonego… Czy to może być zabawna historia?

Daphne uwielbiała, gdy Peter opowiadał ich historię - jak się poznali, zakochali w sobie i zamieszkali w jego rodzinnym mieście nad jeziorem, aby rozpocząć wspólne życie. Do czasu, aż się okazało, że owa opowieść to prolog zgoła innej historii miłosnej - z Petrą, przyjaciółką z dzieciństwa, w roli głównej. Porzucona tuż przed ślubem, zdana na siebie i skromną pensję bibliotekarki z działu dziecięcego, Daphne ląduje w wynajmowanym mieszkaniu ze swoim kompletnym przeciwieństwem, ale i jedyną osobą, która może zrozumieć, w jakich tarapatach się znalazła: z Milesem, byłym chłopakiem Petry. 

Reklama

Współlokatorzy z musu: trochę niechlujny, chaotyczny Miles i pragmatyczna, nieco sztywna Daphne na co dzień mijają się w mieszkaniu. Aż pewnego wieczoru, po licznych szotach i dwóch butelkach wina wpadają na pewien pomysł. Może nie jest niewinny ani rozsądny, ale kto miałby pretensje do dwóch tak bardzo zranionych serc? 

„Każdą kolejną jej książkę uwielbiam bardziej od poprzedniej, do tego stopnia, że nie mogę się doczekać, aż zobaczę, co zrobi ze mną jej następna powieść!”. Ali Hazelwood Czekajcie z równą niecierpliwością! W wydawnictwie Poradnia K już trzy tygodnie po światowej premierze!   

autorce: Emily Henry jest autorką światowych bestsellerów, takich jak Beach Read,  Ludzie, których spotykamy na wakacjach, Book Lovers oraz Happy Place. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków i nie schodzą z czołowych miejsc na listach najbardziej popularnych powieści rom-com. Emily studiowała twórcze pisanie w Hope College, obecnie większość czasu spędza w Cincinnati w stanie Ohio i w pobliskim stanie Kentucky. Znajdziesz ją na Instagramie @EmilyHenryWrites.

Recenzje

„Mistrzyni wakacyjnych romansów”. PEOPLE* 

„Henry przechodzi samą siebie – i najśmielsze oczekiwania czytelniczek – inteligencją, kiedy opowiada wyszukane, szczere historie, znając przy tym konwencję komedii romantycznej, ale nie trzymając się jej zbyt sztywno. (…) Oddane grono czytelnicze Henry wie, czego się spodziewać: dowcipu, uroku i serca, zadowalających do ostatniej strony”. THE WASHIGTON POST

 „Od kilku lat Emily Henry jest królową romansów i to się szybko nie zmieni”. COSMOPOLITAN

„Książki Emily Henry to dar, idealna równowaga między zmysłową a uroczą lekturą”. V. E. Schwab

 „Nikt nie robi tego tak jak Emily Henry”. Casey McQuiston

„Emily Henry w szczytowej formie. Książka ciepła, seksowna i pięknie napisana. Zakochałam się w niej” - Beth O'Leary

„To już potwierdzone - mam fazę na Emily Henry i nie chcę, żeby mi kiedykolwiek minęła. Ona jest królową współczesnych romansów, od których robi się ciepło na sercu” - Mia Sheridan 

Autorką przekładu jest Monika Skowron. 

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama