Reklama

Polska historia oparta na faktach, czy amerykańska wersja Nikodema Dyzmy?

Pogoda w ostatni weekend przed majówką zapowiada się kapryśnie. Na wypadek mniej lub bardziej przelotnych opadów deszczu, warto mieć pod ręką filmy i seriale, które pomogą przeczekać pogodowe fanaberie i dotrwać do czasu, gdy słońce znów zaświeci. Co obejrzeć w weekend na Netflixie? Oto kilka propozycji z różnych gatunków.

Trzymająca w napięciu amerykańska wersja Nikodema Dyzmy

Fanów trzymającego w napięciu kina z pewnością wciągnie historia amerykańskiego i zdecydowanie bardziej brutalnego Nikodema Dyzmy. “Utalentowany pan Ripley" z 1999 roku to opowieść o samotnym, młodym mężczyźnie z niezamożnej rodziny — Tomie Ripley’u, który zaprzyjaźnia się z beztroskim dziedzicem fortuny. Chłopak, który rozsmakował się w luksusie, zrobi wiele, by nie wracać do dawnego życia. Czy istnieje granica, której nie przekroczy dla pieniędzy? Na ekranie zobaczymy gwiazdy światowego kina: Matta Demona, Jude’a Low, Gwyneth Paltrow i Cate Blanchett.

Reklama

Zobacz również: Córka Gwyneth Paltrow i Chrisa Martina jest dorosła. To kopia swojej mamy!

Mafia i romans w azjatyckim wydaniu

“Vincenzo" z 2021 roku to dwudziestoodcinkowy serial z Korei Południowej. Vincenzo Cassano — prawnik włoskiej mafii po latach wraca do kraju swoich narodzin. Nie przybył jednak do Korei Południowej ze względów sentymentalnych, ale by przejąć 1,5 tony złota ukrytego w piwnicy niepozornego budynku. Na miejscu okazuje się, że nie będzie to takie łatwe, bo wielka farmaceutyczna korporacja (której działania nie wiele różnią się od mafii) przejęła budynek i chce na jego miejscu wybudować nowoczesny biurowiec. 

Firma farmaceutyczna to niejedyny problem, z jakim będzie musiał uporać się prawnik. Lokatorzy budynku, buddyjscy mnisi i piękna prawniczka mocno skomplikują plany Vincenzo. Fabuła zawiera wątki mafijne, w pewnej mierze zwraca uwagę na problemy koreańskiego społeczeństwa, ale pozostaje w konwencji komedii kryminalnej z mocną nutą romansu. Główną rolę zagrał zyskujący coraz większą rozpoznawalność na świecie Song Joong-Ki.

Zobacz również: Hity na miarę "Squid Game"? Netflix zapowiada więcej koreańskich produkcji!

Oparta na faktach opowieść o dobrze wykorzystanej drugiej szansie

“Johnny" z 2023 roku to oparta na faktach, fabularyzowana opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim, który angażuje buntowniczych, “twardych" chłopaków z zawodówki do pomocy umierającym ludziom w hospicjum. Wyrokiem sądu trafia tam też Patryk Galewski. Chłopak po przejściach doświadcza miłości i przebaczenia. Postanawia wykorzystać to, że ktoś dał mu drugą szansę. W filmie udział wzięli między innymi Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Anna Dymna czy Maria Pakulnis. 

Zobacz również: Najchętniej oglądane seriale Netflixa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama