Reklama

Zapowiedź polskich produkcji na Netfliksie. Lista jest naprawdę długa

Brakuje ci polskich produkcji na Netfliksie? Już wkrótce biblioteka znacznie się powiększy. Serwis zapowiedział na 2023 rok długą listę tytułów powstałych w naszym kraju. Znajduje się na niej m.in. "Znachor", "Fanfik" oraz "Pan Samochodzik i Templariusze".

Platforma Netflix od pewnego czasu tworzy polskie produkcje. Wśród nich można wymienić seriale takie jak "Sexify", "Wielka woda" czy "Królowa", a także film "Broad Peak" czy program "Love Never Lies". Również na 2023 rok serwis przygotował długą listę polskich tytułów. Oto najciekawsze z nich.

Polskie produkcje Netflixa - "Znachor"

Wielu widzów czeka z niecierpliwością na premierę "Znachora" - filmu na podstawie kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. W rolę Rafała Wilczura wcieli się Leszek Lichota. Główny bohater jest szanowanym profesorem chirurgii, który pewnego dnia traci pamięć i rodzinę, a po wielu latach spotyka swoją córkę.

Reklama

Polskie produkcje Netflixa - "Pan Samochodzik i Templariusze"

Kolejną adaptacją znanych powieści będzie "Pan Samochodzik i Templariusze". To ekranizacja książek Zbigniewa Nienackiego. W główną rolę wcieli się Mateusz Janicki. Historia opowiada o znanym historyku sztuki, który wpada na trop skarbu templariuszy. Z pomocą zaprzyjaźnionych harcerzy rozpoczyna walkę z wrogą organizacją.

Czytaj także: Nowości od Netflixa na marzec. Na liście m.in. polska produkcja i powrót hitowego serialu

Polskie produkcje Netflixa - "Fanfik"

Ciekawą premierą będzie również "Fanfik" - ekranizacja bestsellerowej książki Natalii Osińskiej. Powieść opowiada o transpłciowym chłopcu, który będąc dla społeczeństwa jeszcze Tośką, odkrywa swoją prawdziwą tożsamość. Ambicją twórców jest stworzenie filmu przy udziale społeczności LGBT+.

Pełna lista zapowiedzianych polskich produkcji Netflixa

Inne zapowiedziane przez Netflixa na 2023 rok polskie produkcje to:

  • "Dzień Matki",
  • "Infamia",
  • "Absolutni debiutanci",
  • "Freestyle",
  • "Operacja Soulcatcher",
  • "Informacja zwrotna",
  • "Gorzko, gorzko",
  • "Miłość do kwadratu bez granic",
  • "Fenomen".

Dokładne daty premier tych filmów i seriali nie są jeszcze znane.

Zobacz również: Wybitna noblistka z klocków Lego. Tak wygląda figurka Wisławy Szymborskiej

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama