Reklama

Reklama

Anna Bialer: "Życiem rządzi chaos"

Jak się odnaleźć w chaosie teraźniejszości, przeszłości i przyszłości? Bóg stworzył Kosmos z chaosu. Na szczęście stworzył też kobiety, które cierpliwie kontynuują boską pracę.

Czego potrzebuje dojrzała kobieta? Spokoju, niezawodnych przyjaciółek, sukienki szytej na miarę i dobrych perfum. Maria już nie musi się ścigać z życiem. Poznała idealnego mężczyznę - a może przestała przejmować się jego wadami? Jest piękna - a może nie musi już niczego udawać? Robi to, co lubi - a może przestała robić to, czego żądali od niej inni i zaczęła cieszyć się życiem, w którym odnalazła przestrzeń dla siebie?

Maria, Jola, Weronika i Anka, bohaterki "Życiem rządzi chaos", zmagają się z nieporządkiem panującym w świecie. I robią to z prawdziwym wdziękiem. Są wolne, niezależne, podmiotowe. Umieją wybaczać i śmiać się z siebie. Nade wszystko jednak mają wielki talent do przyjaźni.

Reklama

Siódmego dnia esemes od Maksa: "Tęsknię". Oj, Maksiu, Maksiu, ty sobie tęsknij i załatwiaj swoje sprawy, a ja tymczasem będę się rozkoszować samotnością i pisaniem. Czuję się oszukana i nie mam zamiaru dać się nabrać kolejny raz. Ciekawe, że dzisiaj, po pięćdziesiątce, wystarczy mi tydzień, żeby się uporać z niepowodzeniem. Czekam na chwilę, kiedy Maks już całkiem wyniesie się z mojej głowy i z serca. To jeszcze potrwa.
(fragment książki)

Anna Bialer - urodziła się w 1954 roku Warszawie. Jest tłumaczką literatury węgierskiej i redaktorką. "Życiem rządzi chaos’’ to kontynuacja powieści "Szczęścia też chodzą parami", która ukazała się w 2014 w wydawnictwie MUZA.

Anna Bialer
"Życiem rządzi chaos"
Wydawnictwo Muza SAStyl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy