Reklama

Ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione

"Potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym - napisał w czwartek na twitterze wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

W czwartek rano grupa płetwonurków, biorąca udział w poszukiwaniach na jeziorze Kisajno, zlokalizowała i wyłowiła ciało prawdopodobnie zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny - poinformowała warmińsko-mazurska policja.

W niedzielę późnym wieczorem powiły się informacje, że znany producent filmowy miał wypadek na jeziorze Kisajno. Rzecznik Prokuratury w Olsztynie potwierdził tożsamość zaginionego mężczyzny. Niestety sprawdziły się przypuszczenia mediów, że poszukiwany 39-latek z Warszawy to Piotr Woźniak-Starak.

Reklama

Śledczy ustalili, że do zdarzenia doszło około godziny drugiej w nocy z soboty na niedzielę. Producent filmowy na łódce nie był sam. Towarzyszyła mu 27-letnia kobieta, której po nieudanym manewrze skrętu udało się dopłynąć do brzegu. Piotr Piotr Woźniak-Starak nie miał tyle szczęścia.

Służby, które na miejscu znalazły przewróconą motorówkę natychmiast rozpoczęły akcję poszukiwawczą. Przeczesywanie jeziora Kisajno, którego głębokość momentami wynosi ponad 20 metrów, trwało do dzisiaj.

W poszukiwaniach wykorzystano także specjalistyczny sprzęt m.in. robota do prac podwodnych i sonarów, które wyłapują fale dźwiękowe. 

Piotr Woźniak-Starak był częstym gościem na Mazurach. Dwadzieścia lat temu jego rodzina wybudowała posiadłość nad jeziorem, do której chętnie zapraszał znajomych. Na długi weekend do rodzinnej twierdzy przyjechał z żoną.

Chętnie tu odpoczywał, bo na co dzień jako producent filmowy nie narzekał na brak zajęć. Był większościowym udziałowcem i członkiem zarządu Watchout Studio.

Niemal bez wahania angażowała się w spieranie polskiej kinematografii. Miał swój niezastąpiony udział przy takich produkcjach jak: "Bogowie", "Big Love", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", a także seriale np.: "Oficerowie" i produkcje stacji TVN i reklamy. Szlify w zawodzie zdobywał u boku Andrzeja Wajdy, któremu asystował przy produkcji "Katynia". 

Życie prywatne producenta było szeroko komentowane z chwilą, kiedy zmienił stan cywilny. Jako mąż Agnieszki Woźniak-Starak, dziennikarki TVN, musiał zaakceptować obecność mediów w życiu.

Swoim doświadczeniem chętnie się dzielił. Był filantropem, który szerzył ideę zdrowego stylu życia z ekologią w tle. Razem z rodziną (matka Anna Woźniak-Starak właścicielka kawiarni i restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich; ojczym Jerzy Starak, właściciel Polpharmy) stworzyli Fundacje Rodziny Staraków, której głównym celem było wspieranie młodzieży w wyrównywaniu szans w oparciu o nowe technologie.  

Zobacz także: 


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy