Reklama

Reklama

Dan Brown w Krakowie

Dan Brown to dziś jeden z najbardziej poczytnych pisarzy i jeden ze stu najbardziej wpływowych ludzi według magazynu "Time". Jego kolejne książki trafiają na listy światowych bestsellerów. Właśnie ukazała się jego powieść "Początek", a sam pisarz odwiedził Polską jako gość Festiwalu Conrada.

Dan Brown to dziś niekwestionowana gwiazda literatury i żywy dowód na to, że czytamy. Jego książki zostały przetłumaczone na 56 języków i sprzedały się w ponad 200 milionach egzemplarzy.

Autor bestsellerów: "Kodu Leonarda da Vinci", "Aniołów i demonów", "Inferno", "Zaginionego symbolu", "Cyfrowej twierdzy" i "Zwodniczego punktu"przyjechał do Polski na zaproszenie swojego polskiego wydawcy - Soni Dragi i Festiwalu Conrada.

Droga do popularności

Podczas spotkania z dziennikarzami Dan Brown powiedział, że jego pierwsze książki dalekie były od popularności. On sam wychował się na klasyce, czytając Szekspira, Homera, a będąc dzieckiem w głównej mierze zajmował się czytaniem.

Reklama

Amerykański pisarz promuje właśnie swoją najnowszą powieść "Początek". Jej bohaterem jest, oczywiście, profesor Robert Langdon.

- Jest w niej sztuczne inteligencja i religia - powiedział pisarz podczas spotkania z dziennikarzami, dodając, że technologia może zmienić podejście ludzi do religii. Brown opowiedział anegdotkę o tym, jak będąc dzieckiem zapytał księdza o Boga i Wilki Wybuch, a ten go zbył. Dziś żadne dziecko nie pozwoli się tak zbyć i samo znajdzie sobie odpowiedź w Internecie. Sama religia także - zdaniem Browna - musi ewoluować.

Na pytanie o kolejną książkę Dan Brown odpowiedział, że na razie nad nią jeszcze nie pracuje, a sama praca nad każdą z powieści trwała około 3-4 lat i połowę tego czasu zajął mu reaserch. Zapytany o to, czy umieści akcję swojej powieści w Krakowie, który, jak sam przyznał, zauroczył go, pisarz odpowiedział, że nie składa obietnic dotyczących książek.

Dziś wieczorem pisarz spotka się z czytelnikami w krakowskim kinie Kijów.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy