Reklama

Reklama

Donatella Versace w młodości zachwycała urodą. Tak wyglądała na początku kariery

Donatella Versace to jedna z najbardziej wpływowych kobiet tworzących modę współczesną. Projektantka od lat stoi na czele marki, którą stworzył jej nieżyjący brat – Gianni Versace. Donatella ma na koncie wiele imponujących osiągnięć. Na początku kariery wyglądała jednak zupełnie inaczej. Oto jak zmieniła się Donatella Versace.

Donatella Versace i Gianni Versace: Duet, który stworzył imperium

Donatella Versace była najmłodszą z czworga rodzeństwa. Nie wiązała  przyszłości z modą,  którą kochał jej brat Gianni Versace. Studiowała lingwistykę we Florencji. Rodzeństwo spędzało ze sobą jednak bardzo dużo czasu. Gdy Gianni osiągnął pierwsze sukcesy, zaproponował siostrze, by razem z nim tworzyła dom mody. Donatella na początku działalności zajmowała  się głównie reklamą marki - była  w  tym bezbłędna. Firma dzięki niej rosła w siłę. Donatella i Gianni byli nierozłączni przez lata 80. i 90.

Donatella Versace i Gianni mimo różnicy wieku rozumieli się bardzo dobrze. To właśnie Gianni przekonał projektantkę, by zmieniła kolor włosów na blond. Donatella miała  wówczas zaledwie 11 lat. Od tego czasu złote kosmyki są jej znakiem rozpoznawczym. 

Donatella Versace: solowa kariera

Reklama

W 1997 Gianni Versace został zastrzelony na schodach swojej rezydencji, przez seryjnego zabójcę Andrew Cunanana. Morderca wkrótce potem popełnił samobójstwo. Dom mody został wówczas bez  dyrektora kreatywnego. Donatella dotychczas jedynie doradzała bratu. Była jego muzą, jednak to on odpowiadał za kreacyjną stronę  projektów. Po śmierci Gianniego Donatella nie wiedziała, czy powinna zająć jego miejsce. Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, jednak nie było to łatwe. Niewiele osób z branży wierzyło w jej możliwości.

Donatella kontynuowała kierunek, który nadał marce jej brat. Nie zrezygnowała z projektów kipiących seksapilem i krzykliwiej, włoskiej estetyki. Ponadto postawiła na promocję, którą dziś określilibyśmy jako influencer marketing.  Donatella zaprosiła do współpracy największe nazwiska show-biznesu.

Donatella Versace: jej wygląd stale budzi kontrowersje

Donatella Versace to zdolna projektantka i bizneswoman. Osiągnęła wiele sukcesów, jednak media częściej niż o przebiegu jej kariery rozpisują się na temat jej wyglądu. Kontrowersje wzbudzają zwłaszcza operacje plastyczne, którym ma poddawać się Donatella.

Rzeczywiście, kobieta na zdjęciach z młodości - które sama często publikuje na Instgaramie - wygląda zupełnie inaczej niż obecnie. Donatella Versace ma 66 lat.

Przeczytaj również:

Brigitte Macron w sportowych butach. Z czym je połączyła?

Monika Rosa urodziła! Poród zaczął się przed terminem

Rafał Grabias pozywa Gabriela Seweryna! Ale afera

Zobacz również: 


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Donatella Versace | Gianni Versace

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy