Reklama

Gwiazdy to pokochały. Mannequin Challenge

Po Ice Bucket Challenge i Wake Up Call Challenge czas na kolejne wyzwanie. Użytkownicy portali społecznościowych, ale też gwiazdy, zastygają w bezruchu. Widziałeś to na swojej tablicy na Facebooku? To Manequinn Challenge.

Dwa lata temu gwiazdy, biznesmeni, celebryci i sportowcy przyłączyli się do Ice Bucket Challenge. Wylewali na siebie wiadro zimnej wody z lodem, a film z całego wydarzenia publikowali w sieci. Typowali przy tym kolejne osoby, którym rzucali wyzwanie, by zrobiły to samo. Jeśli w ciągu doby ich nagrania nie pojawiły się w sieci, musieli wpłacić 100 dolarów na rzecz organizacji, która pomaga osobom chorym na stwardnienie rozsiane. Do akcji dołączyli się między innymi Benedict Cumberbatch, Shakira i Bill Gates. Dzięki Ice Bucket Challenge udało się zebrać ponad 115 milionów dolarów.

Reklama

Nie trzeba było długo czekać na kolejne wyzwanie gwiazd. Wake Up Challenge polegało na opublikowaniu w sieci zdjęcia nas samych zaraz po przebudzeniu, jeszcze w łóżku. Następnie znów nominowało się kolejne osoby do wykonania takiej fotografii. Każda osoba biorąca udział w akcji, powinna przekazać 5 funtów fundacji, która zajmuje się pomocą dzieciom cierpiących przez konflikt w Syrii. Swoje zdjęcia po przebudzeniu opublikowała Paris Hilton, czy Sting.

Od kilku dni internet zwariował na punkcie kolejnego wyzwania. To Mannequin Challenge. Polega ono na zastygnięciu w bezruchu. Filmuje się zazwyczaj akcje, które zwykle wymagają dużej dynamiki, zawody sportowe, taniec, bieg. Uczestnicy zabawy przypominają manekiny. Akcję zapoczątkowali uczniowie z Florydy.

Kolejny raz internetowe wyzwanie podbiło serca wielu gwiazd. Do zabawy dołączyły się Adele i Britney Spears. Wyzwanie dotarło nawet do Białego Domu. W tym tygodniu Barack Obama po raz ostatni wręczał Medale Wolności. W gronie laureatów znaleźli się Robert De Niro, Tom Hanks, Bill Gates czy Ellen DeGeneres. Dziennikarka postanowiła wykorzystać to, że tyle gwiazd przebywa w jednym pomieszczeniu i zaprosiła ich do zabawy w Mannequin Challenge. Nagranie w kilka chwil stało się hitem internetu. Na Twitterze i w serwisie YouTube obejrzało je już tysiące osób.

Zobacz też Mannequin Challenge w wykonaniu innych gwiazd:

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy