Jak pokonać kurze łapki
Są na to skuteczne sposoby. Tylko u nas sprawdzona recepta na gładką skórę wokół oczu. Stosuj od zaraz!
Zmarszczki, cienie, opuchnięcia... To one sprawiają, że wyglądamy nie tylko na starsze, ale i na zmęczone. Kryjący makijaż to najszybsze, ale też krótkotrwałe rozwiązanie problemu. Przede wszystkim należy zadbać o nawodnienie skóry. Krem pod oczy stosuj więc nie tylko na noc. Użyj go rano, a potem weź do torebki i ponawiaj aplikację, kiedy zajdzie potrzeba. Składniki nawilżające błyskawicznie wygładzą drobne linie.
W kremie pod oczy szukaj jednak czegoś więcej niż kwasu hialuronowego. Peptydy, delikatnie rozluźniające mięśnie i pobudzające produkcję kolagenu, mogą zmniejszyć kurze łapki, zaś drobne linie pod oczami zniwelujesz, sięgając po preparaty z retinolem. Uwaga: mogą one nieznacznie drażnić skórę, dlatego zaleca się początkowo stosować je raz na dwa-trzy dni, aby zbudować tolerancję skóry na ten składnik.
Pierwsze "dawki" powinny być małe. Retinol pomaga ujędrnić skórę, dlatego warto się do niego przekonać i nie zrażać początkowym uczuciem pieczenia czy swędzenia. Twoim problemem jest opadająca powieka? Stosuj go również na tę okolicę - okaże się zbawienny. Ważne jest także, aby aplikując kosmetyki dodatkowo nie szkodzić skórze. Najlepszym sposobem na nakładanie preparatów jest wklepywanie ich od wewnętrznych do zewnętrznych kącików - zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Nigdy nie naciągaj przy tym skóry!
Chcesz się pozbyć szpecących "poduszeczek" pod oczami? Przechowuj krem w lodówce. Dzięki temu, kiedy go nałożysz, zadziała jak chłodny kompres.
Jak ukryć cienie
Wybierz kremowy korektor. Nakładanie zbyt ciężkiego produktu (np. w sztyfcie) sprawi, że zmarszczki będą bardziej widoczne. Z kolei zbyt lekki (np. w pędzelku) nie ukryje zasinień. Sięgnij po kremowy (w tubce lub słoiczku). Ma idealną konsystencję i jest nasycony pigmentami.
Dobierz odcień. Nasz najczęstszy błąd? Wybór zbyt jasnego korektora! Chcemy przecież "rozjaśnić" cienie, a nie skórę. Wybierz ton zbliżony do swojej karnacji. Zasinienia pomogą ukryć korektory o żółtej bazie, zaś brązowe kręgi najlepiej skorygują te o brzoskwiniowym odcieniu.
Aplikuj przy świetle dziennym. Dzięki temu szybko zorientujesz się, jeśli wybrałaś zły odcień. Nie nałożysz też zbyt grubej warstwy.
Nawyki, które trzeba zwalczyć
Zła pozycja spania. Na pewno słyszałaś o zmarszczkach snu - to te, które widujesz w lustrze po przebudzeniu. Pojawiają się, kiedy leżysz na boku: skóra się "zagniata" i nie ma szans, aby się rozprasować nocą.
Unikanie kremów z filtrem. Często mają ciężką konsystencję, więc aplikując je, omijasz okolice oczu. Tymczasem, według ekspertów, powinnaś nakładać je także pod oczy, łuki brwiowe i na powieki.
Niewłaściwe nakładanie cieni. Jeśli robisz to palcem, powinnaś używać serdecznego (jest najsłabszy!) i wklepywać pigment w skórę bez jej naciągania. Brakuje ci wyczucia? W tym przypadku lepiej pozostań przy pędzelku. To samo dotyczy korektora. Nie zapominaj też o dokładnym zmyciu makijażu każdego wieczora. Nie tylko odblokujesz pory, ale również unikniesz pieczenia, podrażnień i ułatwisz skórze nocną regenerację.
Mrużenie oczu. Litery w gazecie czy na ulotce są dla ciebie zbyt małe? Przymykanie oczu podczas czytania nie rozwiąże problemu, a jedynie pogłębi kurze łapki. Źle widzisz? Koniecznie spraw sobie okulary. Pod żadnym pozorem nie kupuj tych gotowych, z drogerii! Odwiedź okulistę, który dobierze ci odpowiednie do wady wzroku. W słoneczne dni zawsze noś ciemne okulary z filtrem. Jeśli masz wadę wzroku, warto zainwestować w optyczne szkła przeciwsłoneczne.
Palenie. Wiele badań pokazuje, że ten nałóg przyspiesza starzenie się skóry, bo o 40 proc. zmniejsza produkcję kolagenu. Bez papierosów będziesz młodsza!
SHOW 5/2017