Reklama

Jesteś artystą? Teraz możesz polecieć na Księżyc

Japoński miliarder, Yusaku Maezawa, poszukuje ośmiu artystów. Twórcy nie zostaną jednak zaangażowani do stworzenia obrazów, utworów muzycznych czy spektakli teatralnych. Maezawa chce zaprosić ich na pierwszy w historii turystyczny lot na Księżyc.

Yusaku Maezawa to postać, o której już od kilku lat mówi się w kontekście cywilnych lotów kosmicznych. Miliarder, który wykupił wszystkie bilety na organizowany przez Elona Muska pierwszy turystyczny lot w kosmos, w ubiegłym roku poszukiwał partnerki, mającej towarzyszyć mu podczas tej niezwykłej podróży.

Teraz Maezawa rozgląda się za kolejnymi towarzyszami. W przestrzeń kosmiczną chce zabrać ośmiu artystów z całego świata. Warunki rekrutacji nie są zbyt wymyślne: odpowiednio umotywować chęć udziału i zadeklarować wolę współpracy z innymi pasażerami.

Reklama

Jak się okazuje, miliarder dość swobodnie podchodzi do pojęcia "artysta". O ile na początku rzeczywiście planował zabrać ze sobą twórców dzieł sztuki (on sam jest kolekcjonerem), ostatecznie mocno poszerzył grono potencjalnych kandydatów. "Uważam,  że każdy człowiek, który robi w życiu coś kreatywnego, jest artystą. Postanowiłem więc skierować zaproszenie do szerszego grona osób. Jeśli postrzegasz siebie jako artystę, to nim jesteś" - tłumaczy. 

"Zapraszam was, dołączcie do naszej misji. Ośmioro  z was, z całego świata. Misja odbędzie się za dwa lata, w 2023 roku. Chcę, by dołączyli do nas ludzie z najróżniejszych środowisk" - zachęca Maezawa w opublikowanym na Twitterze wideo.

W misji weźmie udział 10 do 12 osób. Podróż na Księżyc i z powrotem potrwa około tygodnia. Lądowanie na ziemskim satelicie nie jest planowane. 

Zobacz również:

Chcę pomóc 1 % - Strona Fundacji POLSAT - Jesteśmy dla dzieci


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama