Reklama

Reklama

Kobiety uwielbiają łysych mężczyzn?

Jeśli twój mąż jest łysy, z pewnością zauważyłaś spojrzenia innych kobiet rzucane w jego stronę, a zazdrosne w twoją. To dlatego, że w oczach wielu pań łysi mężczyźni są niezwykle pociągający. Mit?

Potwierdza to kilka badań. Szczególnie ciekawy eksperyment przeprowadzono na Uniwersytecie w Pensylwanii: 59 osobom pokazano zdjęcia tych samych mężczyzn w dwóch odsłonach: z włosami i bez. Okazało się, że ta druga wersja jest dla kobiet bardziej interesująca, a dla wszystkich - bardziej męska.

Łysy mężczyzna wydał się też silniejszy i wyższy niż ten z włosami. Naukowcy tłumaczą to m.in. tym, że ogolone głowy są charakterystyczne dla mężczyzn wykonujących "typowo" męskie zawody, w których liczy się siła i dominacja. Znacznie szersze badania - aż na 20 tys. osób - przeprowadzono na Uniwersytecie w Saarland (Niemcy). Ich wyniki pokazują, że łysi mężczyźni są zazwyczaj postrzegani jako starsi (średnio o 4 lata niż w rzeczywistości) oraz mądrzejsi. Ale uwaga: chodzi o panów kompletnie łysych, którzy na głowie nie mają ani jednego włosa.

Reklama

Zobacz także: 

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama