Reklama

Koncert nie tylko dla graczy

Od Tetrisa przez Mario Bros i Angry Birds po World of Warcraft, Diablo II i niepublikowaną jeszcze Heroes of the Storm - zespół Critical Hit zagrał z publicznością krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej w podróż w czasie i technologii. Ale to nie był koncert dla nerdów i noliferów...

Critical Hit to zespół złożony z solistów tworzących muzykę do najsłynniejszych produkcji filmowych i gier wideo. Założony został przez Jasona Hayesa, naczelnego kompozytora wytwórni Blizzard Entertainment, twórcę muzyki do World of Warcraft oraz pianistę Michaela Glucka, który w tym koncercie wystąpił w podwójnej roli - muzyka grającego na syntezatorze i nawiązującego świetny kontakt z publicznością prowadzącego koncert.

Podczas Video Game Show Michelowi na scenie towarzyszyli: Sara Andon - flecistka, jeden z najpopularniejszych muzyków tworzących muzykę filmową do wielkich produkcji; Tina Guo - japońska wiolonczelistka o wielkim temperamencie i pięknej urodzie; Caroline Campbell skrzypaczka, która swoją sceniczną energią zaraża publiczność i zdecydowanie podbiła nią najwięcej serc widzów FMF; Kevin Dooley - perkusista nadający rytm koncertowi; Salome Scheidegger - różowowłosa żywiołowa pianistka. Oni na co dzień tworzą Critical Hit.

Reklama

Podczas wczorajszego występu, ich pierwszego poza Stanami Zjednoczonymi, dołączyli do nich świetni polscy gitarzyści: Natalia Brzozowska na gitarze basowej i Aleksander Milwiw-Baron na gitarach elektrycznej i akustycznej.

Cztery przepiękne kobiety, ubrane w zadziornym rockowym stylu i trzech przystojnych mężczyzn już sami w sobie robili wrażenie. A gdzie tam jeszcze znakomita muzyka w ich wykonaniu i megaefektowne światła i wizualizacje...

Koncert podzielony został na trzy panele. W pierwszym usłyszeliśmy tematy z gier wideo vintage, z lat 80. Drugi poświęcony został produkcjom Sony Playstation. Trzeci natomiast to cały współczesny rozdział historii gier zaczynając od World of Warcraft.

Gościem specjalnym koncertu był Trevor Morris, twórca muzyki do Dragon Age. Niespodzianką dla fanów muzyki do gier były pozdrowienia nagrane specjalnie dla nich przez kompozytorów: Martina O’Donnela (Halo 2), Ari Pulkkinena (Angry Birds), Grega Edmonsona (Uncharted 1), Petera McConnella (Hearthstone) i Norihiko Hibino (Metal Gear).

Połączenie muzyki klasycznej z rockowym pazurem i odrobiną elektroniki to zupełnie nowe doświadczenie w postrzeganiu muzyki do gier. Zwłaszcza, kiedy muzycy pojawiają się między latającymi na ekranie Angry Birdsami, biegającym Mario czy ziejącymi ogniem wielkimi smokami. Mnie szczególnie podobała się Rock Opera Glenna Stafforda z gry, która nie miała jeszcze swojej premiery - Heroes of the Storm. Zresztą cały koncert bezdyskusyjnie w pełni zasłużył na owacje na stojąco, którymi został nagrodzony.

Styl.pl jest patronem medialnym Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Pełny program 8. FMF dostępny jest tutaj.

Tracklista Video Game Show: Critical Hit

TETRIS: Tetris Theme - Wally Beben
POKÉMON: Pokémon Theme - Junichi Masuda
HALO 2: Halo 2 Theme - Martin O’Donnell
LEGEND OF ZELDA: OCARINA OF TIME: Zelda’s Lullaby - Koji Kondo
SUPER MARIO BROTHERS: BOWSER’S CASTLE: Bowser’s Theme - Koji Kondo
ANGRY BIRDS: Angry Birds Theme - Ari Pulkkinen
MEGA MAN 2: Dr. Wily’s Theme - Takashi Tateishi
FINAL FANTASY X: To Zanarkand - Nobuo Uematsu
WORLD OF WARCRAFT: A Call to Arms - Jason Hayes
WORLD OF WARCRAFT: Lion’s Pride Inn - Jason Hayes
UNCHARTED 1: Nate’s Theme - Greg Edmonson
DRAGON AGE: INQUISITION: Dragon Age: Inquisition Theme - Trevor Morris
THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM: Streets of Whiterun - Jeremy Soule
SUPER MARIO BROTHERS 2: Overworld Theme - Koji Kondo
DIABLO II: Cinematic Suite - Russell Brower, Derek Duke, Glenn Stafford, Joseph Lawrence, Neal Acree, Laurence Juber, Edo Guidotti
HEARTHSTONE: Hearthstone Theme - Peter McConnell
SONIC THE HEDGEHOG: Green Hill Zone - Masato Nakamura
KINGDOM HEARTS: Hikari - Hikaru Utada
HEROES OF THE STORM: Rock Opera - Glenn Stafford
METAL GEAR SOLID 2: Metal Gear Solid Theme - Harry Gregson-Williams

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy