Reklama

Reklama

Książęca para pakuje walizki. To koniec

Książę Harry i księżna Meghan Markle ogłosili, że planują wycofać się z życia rodziny królewskiej. Dodali, że od tej pory chcą żyć na własny rachunek. I to nie wszystko. Szósty w kolejce do brytyjskiej korony książę Harry planuje wyprowadzić się wraz z rodziną. Dokąd?

Podjęcie tej decyzji nie było łatwe. Z oświadczenia, które książęca para umieściła na swoim Instagramie wynika, że książę Harry i księżna Meghan od kilku miesięcy nosili się z zamiarem rezygnacji z pełnienia funkcji w rodzinie królewskiej. Oboje stwierdzili, że życie na własny rachunek (poza murami pałacu) jest bliższe ich filozofii życiowej. 

Rzecznik Pałacu Backingham podaje, że członkowie rodziny królewskiej są rozczarowani formą, w jakiej Harry i Meghan poinformowali opinię publiczną o swojej decyzji. Według dziennikarzy BBC, książę Harry nie uprzedził nikogo z rodziny o swoich planach. Ta wiadomość zaskoczyła nie tylko najbliższe otoczenie, ale także Brytyjczyków rozczarowanych postawą książęcej pary.

Reklama

Co teraz planuje szósty w kolejce do brytyjskiego tronu Harry?

Przeprowadzka do USA?

To nie mrzonki. Królewska para postanowiła dzielić życie pomiędzy Anglię i Stany Zjednoczone. I taką informację podają w oficjalnym oświadczeniu. 

"Planujemy teraz dzielić czas między Wielką Brytanię, a Ameryką Północną, nadal dbając o dobre imię Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. Ta równowaga geograficzna pozwoli nam wychować syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na kolejnych działaniach"- czytamy w oświadczeniu.

Tym żył cały świat

Przypomnijmy sobie, jakie były początki związku księcia Harrego i księżnej Meghan. Wiadomość o zaręczynach sparaliżowała całe królestwo. Amerykańska aktorka musiała pokonać długą drogę, aby zaskarbić sobie sympatię Brytyjczyków. 

Na początku swojej znajomości książęca para nie stroniła od rodzinnych uroczystość. Wręcz przeciwnie. Książę Harry ze swoją wybranką chętnie pokazywali się wśród najbliższych. 

Tego nie można powiedzieć o chociażby tegorocznych świętach. Książęca para po intensywnych wydarzeniach ubiegłego roku, postanowiła wyjechać do Kanady i właśnie tam spędzać świąteczno-noworoczny czas. Wraz z synem, który jest ich oczkiem w głowie, zatrzymali się w prywatnej posiadłości na wyspie Vancouver.

Nie jest tajemnicą, że książę Harry wraz z małżonką od kilku miesięcy dystansowali się od rodziny. Ich sposób podejścia do życia nie zawsze spotykał się z akceptacją seniorki rodu. Między braćmi sytuacja też stawała się napięta. Różnice zdań pomiędzy Williamem i Harrym doprowadziły m.in. do podziału organizacji charytatywnej, którą bracia wspólnie wspierali od lat. 

Były jednak chwile, które wzruszyły cały świat. Ślub Meghan i Harrego był jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń na świecie. Zatem przypomnijmy sobie te bajkową uroczystość. 

Zobacz także: 
Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy