Reklama

Reklama

Księżna Kate i książę William spodziewają się dziecka!

Oficjalną informację przekazał Pałac Kensigton.

W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że królowa Elżbieta i cała królewska rodzina są wniebowzięci. 

Ciążowe dolegliwości

Księżna Kate cierpi na mdłości, tak samo jak w przypadku ciąży z Charlotte czy Georgem. Z tego względu odwołała wszystkie oficjalne wizyty w najbliższym czasie. Kate pod profesjonalną opieką odpoczywa w Pałacu Kensigton.

Pod koniec sierpnia księżna trafiła do szpitala w Marylebone. Jej pobyt trwał zaledwie jedną noc, mimo to brytyjskie media spekulowały, że przyczyną może być złe samopoczucie Kate w ciąży. Wystarczyły kilka dni, by plotki się potwierdziły.

Reklama


Nie taka idealna para

Kate i William nie od razu zostali parą idealną. Ich związek był mezaliansem, swoją miłość musieli ukrywać, by w końcu... z hukiem się rozstać. Kiedy jednak 23 lipca 2013 r. wynieśli ze szpitala St. Mary's swojego nowo narodzonego syna, świat zobaczył happy end najbardziej emocjonującego love story naszych czasów.

On - młody książę, drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, przystojny chłopak, najlepsza partia w Wielkiej Brytanii. Ona - pół roku od niego starsza, córka bogatych przedsiębiorców, normalna dziewczyna bez szlacheckiego tytułu, ładna, lubiąca sport i jazdę na nartach. Ani za chuda, ani za gruba - złośliwi mówią dzisiaj, że wówczas jeszcze nieco pyzata. Nie przeszkodziło to jednak młodemu księciu zauroczyć się panną Middleton.

Bajkowy ślub

Kate i William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim. Dzień ten został dniem wolnym od pracy. Ceremonię zaślubin obejrzało 2 miliardy osób na całym świecie. 

Księżna Kate złamała królewski protokół i wieloletnią tradycję. Ze słów przysięgi wykreśliła obietnicę dotrzymania posłuszeństwa wobec małżonka. Z tradycji wyłamał się również William, który zrezygnował z noszenia obrączki. 

Projekt sukni ślubnej księżnej był pilnie strzeżoną tajemnicą. Kate zdecydowała się na projekt Sarah Barton, dyrektorki kreatywnej swojego ulubionego domu mody Alexander McQueen. Ręcznie robiona koronka ułożona w kwiatowe wzory zdobiła suknię. Do niej dobrała diadem od Cartiera z 1936 roku podarowany jej przez królową Elżbietę. Z kolei diamentowe kolczyki były prezentem od rodziców panny młodej. 

Lista gości weselnych obejmowała ponad 1900 osób, a na niej znaleźli się między innymi Elton John, David i Victoria Beckham, królowa Hiszpanii Zofia, król Grecji Konstantyn. Przyjęcie trwało do 5:00 nad ranem. W trakcie zabawy przemowy wygłosili bliscy młodej pary: książę Harry, ojciec Kate i sam pan młody.

Kilka tygodni po hucznym weselu para młoda udała się w podróż poślubną na Seszele. 

Zwykli ludzie

Księżnej Kate i księciu Williamowi już od zaręczyn nieustannie towarzyszą media. Para wzbudza wiele zainteresowania. Ludzie pokochali ich za skracanie dystansu i pokazywanie, że mimo książęcych tytułów są normalnymi ludźmi. Małżeństwo słynie z poczucia humoru i dystansu.

W 2016 roku pojawili się na bankiecie charytatywnym w bardzo luksusowej restauracji. Podczas uroczystości goście mieli okazję spróbować pięciodaniowej kolacji, która została przygotowana przez szefów kuchni wyróżnionych gwiazdkami Michelin. 

Kate od razu przyznała, że to spora odmiana dla jej męża, ponieważ w domu ich menu wygląda nieco inaczej. - William przez większość czasu musi znosić moje gotowanie - śmiała się do kucharzy. 

Zaraz potem do rozmowy wtrącił się książę, który szybko skwitował wypowiedź swojej żony. - To dlatego jestem taki szczupły - powiedział.

Para ma już dwoje dzieci, 4-letniego George'a i 2-letnią Charlotte.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy