Reklama

Księżniczka Anna romansowała z Andrew Parkerem Bowlesem. Na drodze miłości stanęło wyznanie?

75-letnia dziś Camilla wcześniej była żoną Andrew Parkera Bowlesa (od 1973 do 1995 roku). Para doczekała się dwójki dzieci - Toma Parkera Bowlesa i Laury Lopes. Ale czy wiesz, że zanim zostali parą, Andrew był w romantycznym związku z księżniczką Anną? Parę łączyło naprawdę wiele, nie tylko miłość do koni. Co wiemy więcej?

Mówi się, że para romansowała począwszy od czerwca 1970 roku. Podobno miała bardzo królewską pierwszą randkę podczas Royal Ascot w zamku Windsor w czerwcu 1970 roku, tuż przed 20. urodzinami Anny. Andrzej pochodzi z rodziny "wyścigowej", jego ojciec Derek był entuzjastą koni, podobnie jak większość rodziny królewskiej. Derek był także dobrym przyjacielem Królowej Matki, więc rodziny znały się jeszcze przed romansem Anny i Andrzeja.

Dlaczego mimo łączącego ich uczucia i wspólnych zainteresowań ten związek nie przetrwał? Doniesienia z dworu królewskiego głoszą, że chodziło o wyznanie wybranka księżniczki - Andrzej jest katolikiem. W rodzinie królewskiej formalizowanie takich związków jest mało prawdopodobne. Przypomnijmy, że nawet Meghan Markle - już w XXI w. - musiała przyjąć chrzest w kościele anglikańskim, żeby móc stanąć na ślubnym kobiercu z księciem Harrym.

Reklama

Co ciekawe, kiedy ich związek dobiegł końca, Anna i Andrzej pozostali w doskonałych stosunkach. Andrzej został nawet ojcem chrzestnym córki Anny, Zary Tindall. Często spotykają się na wyścigach konnych. I zawsze na zdjęciach wyglądają na ludzi pozostających w naprawdę dobrej komitywie. 

Zobacz też: Co się stanie z Camillą po śmierci Karola III? Zajdą spore zmiany

Należy również zauważyć, że Andrew ma również dobre relacje ze swoją byłą żoną Camillą i był jednym z zaproszonych na ślub Karola i Camilli w kwietniu 2005 roku.

Czy romans Anny i Andrzej był w tym samym czasie, w którym Karol i Camilla byli już sobą zainteresowani?

Jeśli wierzyć scenarzystom "The Crown", czwórka młodych arystokratów przez jakiś czas pozostawała w miłosnym czworokącie. W serialu Anna musi się z tego nawet tłumaczyć przed królową. Wiemy jednak, że scenarzyści serialu w kilku miejscach przekłamywali czy też podkręcali rzeczywistość. 

Sprzeczne linie czasowe zostały prawdopodobnie wstawione do fabuły serialu, aby uzyskać trochę więcej dramatyzmu (i przyspieszyć bieg wydarzeń). Nie ma dowodów na to, że Anna i Andrzej spotykali się w tym samym roku, co Karol i Kamilla. Anna i Andrzej spotkali się w 1970 roku, ale Charles i Camilla spotkali się dopiero wczesnym latem 1972 roku. Ich wspólna przyjaciółka, Lucia St. Cruz, przedstawiła ich sobie. W tym czasie Karol miał 23 lata, a Camilla 25. Zdaniem osób bliskich królewskiego dworu, nie było mowy, aby spotkali się wcześniej. Karol nie podróżował przez prawie cały rok 1971, z wyjątkiem rodzinnej wycieczki do Szkocji i podróży do Paryża na początku października, kiedy odwiedził swojego wuja księcia Windsoru.

Polecamy również: Królowa Kamila zachwyca figurą. Wszystko dzięki kilku zdrowym nawykom

Pierwsze spotkanie Karola i Kamilli odbyło się przy drinku w mieszkaniu Lucii Santa Cruz w Londynie. Karol podobno natychmiast się zakochał, a Kamilla, która spotykała się z Andrew Parkerem Bowlesem od sześciu lat, była gotowa na romans z młodym księciem Walii. On miał 23 lata, a ona 25. Sprawę "ułatwił" im sam Andrzej, który krótko po ich pierwszym spotkaniu wyjechał na sześciomiesięczną misję do Irlandii Północnej i na Cypr.

Camilla jest teraz żoną króla Karola, księżniczka Anna jest w szczęśliwym związku z Sir Timothym Laurencem - byłym koniuszym królowej Elżbiety II. To jej drugie małżeństwo. Wcześniej była żoną Marka Phillipsa w latach, z którym ma dwoje dzieci, Zarę i Petera Phillipsów.

Sprawdź też: Stare zdjęcia brytyjskiej rodziny królewskiej. Tak wyglądała Elżbieta II

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Camilla Parker Bowles | brytyjska rodzina królewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy