Reklama

Reklama

Księżniczka Anna wyprzedziła króla Karola. Oto czym się zajmuje

Choć media najwięcej uwagi poświęcają oficjalnym wizytom i spotkaniom króla Karola III czy księcia Williama i jego małżonki, to jednak nie oni poświęcili w mijającym roku najwięcej czasu na takie obowiązki. Największym pracusiem w brytyjskiej rodzinie panującej była księżniczka Anna. Według zestawienia opublikowanego przez „People” córka Elżbiety II odbyła w tym w 2022 roku 214 oficjalnych spotkań - o 33 więcej niż obecnie panujący monarcha.

To najbardziej zapracowana księżniczka

W porównaniu z rokiem 2021 członkowie rodziny królewskiej odbyli w tym roku znacznie mniej oficjalnych spotkań. Wśród powodów wymienia się przede wszystkim czas żałoby po śmierci Elżbiety II, ale też ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. 

Mimo to reprezentujący monarchię członkowie rodziny królewskiej nie mogli narzekać na brak zajęć. Najwięcej ich miała - podobnie jak w roku ubiegłym - księżniczka Anna. Córka Elżbiety II odbyła aż 214 oficjalnych spotkań. Dla porównania w 2021 roku miała ich 387.

Zobacz również: Księżniczka Anna: Szara eminencja brytyjskiego dworu

Reklama

Co z królem Karolem? Zajął drugie miejsce

Na drugim miejscu wspomnianego zestawienia znalazł się obecnie król Karol III. W tym roku monarcha pojawił się na 181 oficjalnych wizytach - ponad połowa mniej niż w roku ubiegłym (385). Większość tych spotkań odbyła się jeszcze przed śmiercią królowej Elżbiety II, a więc także przed objęciem tronu przez Karola.

Sporo spotkań odbyli również najmłodszy brat króla Karola III, książę Edward i jego żona Zofia. On ma na koncie 143 oficjalnych wizyt, ona - 138. Dopiero na piątym miejscu zestawienia znalazł się książę William, który niedawno wraz z żoną gościł w Stanach Zjednoczonych. Przyszły następca tronu odbył 126 oficjalnych spotkań - o 24 więcej niż Kamila i o 36 więcej niż księżna Kate, która uplasowała się na pozycji dziewiątej.

Zobacz również: Chcesz być modna? Zamiast na Meghan i Kate, wzoruj się na księżniczce Annie

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: księżniczka Anna | monarchia brytyjska | król Karol III

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy