Reklama

Reklama

Malala Yousafzai wyszła za mąż. "Proszę o wasze modlitwy"

Malala Yousafzai, najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla właśnie wyszła za mąż. Wybrankiem 24-latki jest Asser Malik, menedżer Pakistan Cricket Board. Para pobrała się w Birmingham w Anglii.

Malala Yousafzai to pakistańska działaczka na rzecz praw kobiet i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 2014 roku. Na początku 2009 roku stworzyła bloga, na którym pod pseudonimem "Gul Makai", opisywała jak talibowie zamykają szkoły prywatne po wprowadzeniu zakazu edukacji dziewcząt. Za swoją działalność została nominowana do wielu nagród i zdobyła Pakistan’s First National Peace Prize. 

W dniu 9 października 2012 roku została postrzelona w głowę oraz w szyję przez zamachowców talibów. Przewieziona do Wielkiej Brytanii, po zakończeniu leczenia osiedliła się z rodziną w Birmingham. Malala nie wróciła jednak do pełni sił i jeszcze w sierpniu tego roku przeszła kolejną operację, mającą naprawić szkody wyrządzone przez kulę. 

Reklama

Malala wciąż jest jedną z najsłynniejszych na świecie orędowniczek edukacji dziewcząt, pisze książki dla dzieci, stworzyła fundację Malala Fund. Teraz zaskoczyła wszystkich, publikując zdjęcia z własnej ceremonii ślubnej!

Malala Yousafzai wyszła za mąż! Kim jest jej wybranek?

Malala Yousafzai zamieściła na Twitterze wpis, w którym pochwaliła się zdjęciami z uroczystości. Na części z nich pozuje z mężem na tle drzew i jesiennych liści, na innych małżonkowie składają podpisy na ślubnych dokumentach i pozują z najbliższymi. Malala ma na sobie odświętną różową sukienkę, a jej przystojny mąż elegancki garnitur. 

- Dzisiaj jest wyjątkowo cenny dzień w moim życiu. Asser i ja stanęliśmy na ślubnym kobiercu, by stać się partnerami na całe życie. Świętowaliśmy skromnie, z naszymi rodzinami w domu w Birmingham. Proszę, prześlijcie nam swoje modlitwy. Cieszymy się, że możemy wyruszyć razem w tę podróż - napisała. 

Mąż Malali, Asser Malik jest menedżerem Pakistan Cricket Board, czyli organu zarządzającego sportem krykieta w Pakistanie i odpowiedzialnym za kontrolowanie i organizację wszystkich tras i meczów organizowanych przez narodową drużynę krykieta Pakistanu. Malik jest absolwentem ekonomii i nauk politycznych na Uniwersytecie Nauk o Zarządzaniu w Lahore. Pracował dla takich marek jak Coca Cola i FrieslandCampina. Para poznała się prawdopodobnie w 2019 roku, pierwsze wspólne zdjęcie pary pochodzi właśnie z czerwca tego roku. 

***
Zobacz również:


Księżna Kate w ciąży? Meghan i Harry mają powód do radości! 

Sadowski i Warchulska ukrywają dzieci! Podali powód! 

Ludzie martwią się o córeczkę Kasi Tusk. O co chodzi?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy