Reklama

Reklama

Miłość, która przetrwała 1500 lat

Magazyn "International Journal of Osteoarchaeology" opublikował raport o niezwykłym odkryciu z 2020 roku. Rzecz tyczy się wykopalisk ze starego cmentarza sprzed 1500 lat.

Jak wynika z badań opublikowanych przez „International Journal of Osteoarchaeology”, niesamowite znalezisko odkryto w północnych Chinach w 2020 r. w ramach projektu wykopalisk prawie 600 grobowców na cmentarzu. Poinformowali, że na terenie placu budowy w chińskim mieście Datong w prowincji Shanxi znaleziono ślady po dawnym cmentarzu, a w nim dobrze zachowane dwa szkielety sprzed około 1500 lat.

 Znalezione dwa szkielety leżały na boku, a naukowcy określając pozycję, w której para została pochowana, stwierdzili, że łączyła ich głęboka więź. Ich ramiona bowiem opiewały się nawzajem w talii, a twarz kobiety spoczywała na ramieniu mężczyzny.

Reklama

- napisano w artykule.

Historia, która przetrwała 1500 lat

Według hipotezy naukowców, mężczyzna umarł pierwszy. Kobieta natomiast prawdopodobnie popełniła po jego śmierci samobójstwo i została pochowana razem z nim. Wniosek taki wyciągnięto na podstawie oględzin szkieletów. U mężczyzny zauważono ślady urazu, których nie ma u kobiety.

Druga z hipotez zakłada, że obydwoje mogli umrzeć w tym samym czasie wskutek choroby lub w czasie wojny.

Intrygującym elementem znaleziska był srebrny pierścień na serdecznym palcu kobiety. Jego prostota i brak grawerów mogą sugerować, że kosztował drogo. 

- napisał współautor artykułu o niezwykłym odkryciu.

Dodatkowo, lokalizacja, rozmiary i ułożenie trumien na dawnym cmentarzu wskazują na to, że pochowani tam ludzie należeli do niższych warstw społecznych.


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: zakochani w grobie | Datong | Chiny | miłość aż po grób

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy