Reklama

Reklama

Najstarsza osoba na świecie skończyła 119 lat! To kobieta z Japonii

Kane Tanaka jest najstarszą żyjącą osobą na świecie. W minioną niedzielę, 2 stycznia skończyła 119 lat. O niezwykłym wydarzeniu poinformowała prawnuczka kobiety, Junko Tanakę. Japonka pod zdjęciem uśmiechniętej prababki umieściła wzruszający podpis. „To duże osiągnięcie!” – zaznaczyła. „Mam nadzieję, że będziesz nadal żyć radośnie i pełnią życia” – dodała Junko.

Prababcia Junko Tanakę mimo sędziwego wieku czuje się bardzo dobrze i jest niezwykle energiczną osobą. Kane od 2019 roku figuruje w Księdze Rekordów Guinnessa jako najstarszy żyjący człowiek. Mieszka w domu opieki w prefekturze Fukuoka. Rodzina regularnie odwiedza staruszkę, która chętnie przyjmuje gości i zawsze cieszy się na ich widok.

Najstarsza żyjąca osoba. Jak wyglądało jej życie?

Kane Tanaka urodziła się w 1903 roku. Wyszła za mąż, mając zaledwie 19 lat. Jej mąż był właścicielem sklepu z ryżem, więc Kane pomagała mu prowadzić lokalny biznes. Japonka była aktywna zawodowo aż do 103 urodzin. Pracowała w tym samym miejscu przez ponad 80 lat. To imponujący wynik.

Reklama

Kane Tanaka była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych: dwóch wojen światowych oraz pandemii grypy hiszpanki. Wnuczka seniorki zaznacza, że jej  babcia nie lubi rozmawiać o przeszłości,  ponieważ znacznie bardziej interesuje ją to, co wydarzy się w przyszłości. Popołudniami, aby zachować sprawny umysł, rozwiązuje zadania matematyczne.

119 urodziny Kane Tanaka. Tak świętowała seniorka

Kane Tanaka jest miłośniczką Coca-Coli. Marka postanowiła sprawić seniorce w dniu 119 urodzin wyjątkowy prezent. Prawnuczka najstarszej Japonki opublikowała na Twitterze post z życzeniami dla krewnej. Na zdjęciu, które udostępniła, widać dwie pamiątkowe butelki popularnego gazowanego napoju, które Kane dostała w ramach prezentu. 

Oczywiście nie są to zwyczajne butelki. Wyróżniają je bowiem spersonalizowane etykiety. Widnieje na nich imię oraz wiek Japonki. Kane Tanaka była zachwycona nietypowym prezentem urodzinowym.


***
Przeczytaj również:


Ten czynnik przyśpiesza procesy starzenia! Jak z nim walczyć?

Przepis na wieczną młodość? Miliarder chce opóźnić proces starzenia

Zobacz również:  

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: najstarsza kobieta | najstarszy człowiek | Kane Tanaka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy