Reklama

Reklama

Narodowy Spis Powszechny 2021. Kiedy, gdzie i w jaki sposób?

Narodowy Spis powszechny startuje już jutro i potrwa do końca czerwca 2021. Gdzie można się spisać i jakie informacje trzeba będzie podać?

1 kwietnia 2021 to ważna data. W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 powinien wziąć udział każdy Polak, ponieważ mówi o tym ustawa o statystyce publicznej. Odbywa się on raz na dziesięć lat. 

W tym roku startuje 1 kwietnia, a kończy się z dniem 30 czerwca. Wiele osób zastanawia się pewnie, w jaki sposób można dopełnić formalności oraz, jakie informacje należy podać. 

Wziąć udział w obowiązkowym spisie powszechnym można bardzo łatwo. Wystarczy mieć dostęp do sieci, ponieważ w tym roku obowiązuje nas samospis internetowy. Istnieją również metody uzupełniające tj. spis telefoniczny oraz spis przy pomocy rachmistrza spisowego. 

Reklama

Więcej informacji na temat Spisu Powszechnego można uzyskać pod infolinią: 22 279-99-99, gdzie należy również zgłaszać ewentualną chęć do spisu za pomocą innej metody niż samospis internetowy, jeśli nie mamy możliwości, aby wziąć w nim udział.

Jakie informacje chce uzyskać GUS?

GUS prowadzi Narodowy Spis Powszechny, ponieważ chce uzyskać od nas wiedzę nie tylko na temat tego, ilu nas jest, ale również, jak żyjemy.

Nie należy się zatem zdziwić, kiedy w formularzu spisowym znajdziemy pytania o nasze dane osobowe. Oprócz imienia i nazwiska należy podać również numer PESEL, drugie imię, (jeśli występuje), datę urodzenia, płeć, adres i miejsce zamieszkania, okres przebywania za granicą oraz dodatkowe informacje z nimi związane. 

Nie powinny nas też zaskoczyć pytania o dane współmieszkańców, stan cywilny i relacje rodzinne. Każdy z nas otrzyma jednak indywidualne pytania, zależne od tego, jakich odpowiedzi udzieliliśmy poprzednio. Liczba pytań dla poszczególnych osób może się zatem różnić w zależności od sytuacji danej osoby. 

Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie GUS-u. 

*****

Chcę pomóc 1 % - Strona Fundacji POLSAT - Jesteśmy dla dzieci

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Narodowy Spis Powszechny | kiedy spis powszechny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy