Reklama

Reklama

Naturalne afrodyzjaki. Są pyszne i zwiększają libido

Gdy jakość życia seksualnego spada, szukamy rozwiązania. Tabletki przepisywane przez lekarza to nie jedyny sposób na zwiększenie libido. Czasami, aby na nowo rozpalić ogień w sypialni, wystarczy sięgnąć po naturalny afrodyzjak. Owoce, przyprawy, czy też zapachy potrafią skutecznie rozbudzać zmysły.

Naturalne afrodyzjaki - co to?

Afrodyzjaki to substancje, które mają na celu zwiększyć popęd płciowy lub pozytywnie wpłynąć na potencję. Najczęściej zalicza się do nich konkretne pokarmy, napoje czy też przyprawy. Naturalne afrodyzjaki sprawiają,  że temperatura związku rośnie, a zakochani nie mogą przestać o siebie myśleć. Co ciekawe: nie każdy produkt będzie działał tak samo na każdą osobę. Afrodyzjaki trzeba więc dobierać indywidulanie, testując ich wpływ na libido. Warto posługiwać się przy tym listą produktów, które wyjątkowo często powodują pobudzenie seksualne.

Reklama

Naturalny afrodyzjak, znany od lat - lubczyk

O tym, że lubczyk potęguje doznania miłosne,  wiedziały już nasze babcie. W przeszłości często przyrządzano z niego napój miłosny, który miał zapewnić miłość i wierność wybranej osoby. Lubczyk uważa się za naturalny afrodyzjak,  ponieważ zawarte w nim olejki eteryczne, żywice i kumaryny rozszerzają naczynia krwionośne. Zarówno mężczyźni,  jak i kobiety po skosztowaniu go doznają uczucia pobudzenia.  Lubczyk poprawia również ukrwienie narządów płciowych,  a to może spotęgować doznania miłosne.

Czekolada - słodki afrodyzjak

Czekolada to nie tylko uczta dla podniebienia. Może również sprawić, że nasze libido wzrośnie. Warto jednak zachować umiar. W tym wypadku zasada: im więcej, tym lepiej, nie zadziała. Aby czekolada okazała się naturalnym afrodyzjakiem, warto wiedzieć, jak ją podać.

Czekolada wpływa na pobudzenie seksualne dzięki zawartości fenyloetyloaminy. To hormon, który odpowiada za podniecenie i pożądanie. Niektórzy porównują jego działanie do amfetaminy. Podczas spożywania czekolady, w organizmie wytwarzają się również endorfiny, a więc "hormony szczęścia". Dopamina wzrasta, a więc przyjemność z seksu jest większa.

Warto zaznaczyć, że naturalnym afrodyzjakiem jest gorzka czekolada. Im w składzie mniej kakao, tym słabsze będzie działanie czekolady na potencje.

Naturalny afrodyzjak dla kobiet - szparagi

Szparagi zwiększają głównie libido kobiet. Wszystko za sprawą znajdujących się w warzywach fitoestrogenów, a więc hormonów roślinnych, które działaniem przypominają estrogeny. Szparagi to naturalny afrodyzjak, który przyczynia się do wzrostu popędu płciowego u kobiet. Ich moc można sprawdzić, przygotowując dla wybranki romantyczną kolację.

Ostrygi - afrodyzjak dla obydwu płci

Owoce morza chętnie wybierane przez zakochanych podczas romantycznych kolacji,  również mogą poprawić jakość życia seksualnego. Wszystko za sprawą dużej zawartości cynku,  a więc pierwiastka, który przez wielu określany jest mianem "pierwiastka miłości".

Cynk wpływa korzystnie na poziom testosteronu, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia sprawności seksualnej. Powoduje zwiększenie libido zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Panowie powinni zajadać się ostrygami również po to, by poprawić jakość nasienia.

Gałka muszkatołowa - naturalny afrodyzjak o aromatycznym zapachu

Ta popularna przyprawa ma działanie rozgrzewające.  Łatwo wyczuć ją w potrawie, ponieważ jest bardzo aromatyczna. Dzięki zawartości olejków eterycznych pozytywnie wpływa na krążenie krwi. Gałka muszkatołowa od wielu stuleci uważana jest za doskonały naturalny afrodyzjak. Już w średniowieczu panowie używali ją, jako środek na potencję.

Watro zaznaczyć, że gałka  muszkatołowa spożywana w większych ilościach może powodować senność, omamy czy też halucynacje. Należy obchodzić się z nią rozważnie. 


***

Przeczytaj również:

Przez braki w uzębieniu nie może znaleźć miłości. Ciągle się z niej śmieją

Ludzie się z nich śmiali. Dziś zazdroszczą im wyjątkowej cechy

Po treningu warto wypić piwo

Natalia Balicka powiedziała, co myśli o kontrowersyjnej sukni. Zwróciła się do hejterów

Zobacz również:


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: afrodyzjaki | wzrost libido

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy