Reklama

Ludzie się z nich śmiali. Dziś zazdroszczą im wyjątkowej cechy

TikTokerka Heyitsmekmac postanowiła zapytać innych użytkowników popularnej aplikacji o cechy wyglądu, przez które w szkolnych czasach byli wyszydzani i wytykani palcami. Na postawione przez influencerkę pytanie odpowiedziało wiele osób – zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Film uzyskał już prawie 160 tys. polubień, a jego popularność stale rośnie. Odpowiedzi internautów szokują.

"Jest taka rzecz, przez którą kiedyś byłeś ofiarą bullyingu, a dziś jest modna?" - zapytała swoich obserwatorów TikTokerka i opowiedziała, jak w dzieciństwie była wyśmiewana z powodu kręconych włosów i lekkiej nadwagi. Loki przez wiele lat były jej kompleksem. Dziś to atut, z którego jest bardzo dumna. 

Wiele osób w komentarzach podzieliło się swoją historią. Okazało się, że przedmiotem kpin rówieśników były między innymi: ciemny kolor skóry, nadwaga, niemodne ubrania z second handu. Niektóre odpowiedzi powtarzały się jednak znacznie częściej niż inne. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Reklama

"Śmiali się z moich brwi"

Z tym problemem borykali się zarówno panowie, jak i panie. Naturalnie gęste, krzaczaste brwi jeszcze niedawno były przedmiotem żartów. Pod postem TikTokerki nie brakowało więc osób, które skarżyły się na okrucieństwo szkolnych kolegów. Prześladowanie dotykało także posiadaczy złączonych brwi.

Oczywiście jest wiele metod na to, by ujarzmić niesforne brwi lub raz na zawsze pozbyć się nadmiernego owłosienia w okolicach oczu. Jednak obecnie bujne brwi uważa się za atut. Modelka Cara Delevingne zaznacza, że brwi to jej znak rozpoznawczy. Często je podkreśla i eksponuje za pomocą odpowiedniego makijażu.

"Nos stał się moim kompleksem"

Wiele osób nie przepada na kształtem swojego nosa. Gwiazdy bardzo często decydują się na operacje plastyczne, które mają na celu zmniejszenie nosa i poprawę jego wyglądu. Nic więc dziwnego, że w komentarzach pod postem TikTokerki Heyitsmekmac, wiele osób wspominało, że to właśnie duży nos uprzykrzał im szkolne życie.  

"Z powodu haczykowatego nosa byłam obiektem kpin. Teraz dorosłam i cieszę się, że mój nos ma taki kształt. Jest wyjątkowy i doceniam to" - napisała jedna z użytkowniczek w komentarzu pod postem. Wiele osób zgodziło się z nią, zaznaczając, że niektóre kompleksy z dzieciństwa z biegiem lat po prostu przestają nas męczyć i zanikają.

"Piegi były moim kompleksem"

Wiele użytkowników TikToka wspominało, że dzieciństwo było dla nich trudne z powodu piegów. Rzeczywiście przez dekady piegi uznawane były za wadę. Kobiety zazwyczaj maskowały je grubą warstwą podkładu i pudru. Piegowate dzieci były wyśmiewane ze względy na inności. To powodowało kompleksy.

Dziś coraz częściej piegi uznawane są za atut. Wiele kobiet podczas porannego makijażu domalowuje sobie je, chcąc tym samym wyglądać bardziej dziewczęco. Piegi wielu z nas kojarzą się ze skórą muśniętą słońcem i naturalnością. 

Przeczytaj również:

Miss Polski 2021: Edyta Herbuś o uczestniczkach konkursu

Izabela Kuna na wakacjach w Hiszpanii. Zachwyciła fanów

Epidemia grzyba w Europie. Jesiony umierają w dramatycznym tempie

Krzysztof Krawczyk zmagał się z nieuleczalną chorobą. Żona zdradziła szczegóły

Zobacz również: 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: kompleksy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy