Reklama

Reklama

Niecodzienna rada Elżbiety II dla Aleksandra Kwaśniewskiego

W Wielkiej Brytanii trwają przygotowania do pogrzebu zmarłej 8 września br. królowe Elżbiety II. Monarchini przez cały okres swojego panowania spotykała się z najważniejszymi przywódcami krajów z całego świata, w tym m.in. z byłym prezydentem Polski Aleksandrem Kwaśniewskim, mającym zaszczyt poznać osobiście Elżbietę II. Okazuje się, że dziedziczka tronu dała byłej głowie RP pewną cenną i niecodzienną radę.

W 1996 r. Elżbieta II przybyła do Polski z wizytą i była to pierwsza w historii delegacja brytyjskiej monarchini w naszym kraju. To właśnie wtedy urzędujący wówczas prezydent Aleksander Kwaśniewski miał okazję spotkać się i porozmawiać z królową. Kwaśniewski na łamach "Super Expressu" przytacza czytelnikom jedną z anegdot, kiedy to Elżbieta II podczas składania wieńców przy pomniku Polskich Lotników niespodziewanie, w humorystyczny dla siebie sposób, doradziła prezydentowi. 

Czytaj także: W tych klejnotach zostanie pochowana Elżbieta II

Reklama

Kwaśniewski wspomina, że podczas uroczystości padał obfity deszcz, i mimo parasoli, para prezydencka przemokła do suchej nitki. Po wielu latach od tamtego wydarzenia Aleksander Kwaśniewski tak mówi o niecodziennej radzie Elżbiety II:

Ponadto prezydent Kwaśniewski twierdzi, że od Elżbiety II zawsze biła życzliwość i ciepło, ale zarazem była ona bardzo dystyngowana, jak na królową przystało. Aleksander Kwaśniewski mówi w "Super Expressie", że ubolewa nad śmiercią królowej, twierdząc przy tym, że była ona niepowtarzalna i dlatego takiej postaci już nie będzie.

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się 19 września. O godzinie 12.00 czasu polskiego w Opactwie Westminsterskim rozpoczną się uroczystości pogrzebowe.

Warto zobaczyć: Przez 30 lat pracowała jako sobowtór królowej

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta II nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy