Reklama

Reklama

Pannonica Folk Festival

Festiwal kultury bałkańskiej Pannonica Folk Festival po raz trzeci odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia w Barcicach nad Popradem, niedaleko Starego Sącza.

Trzy dni szalonej zabawy przy najlepszych, bałkańskich rytmach, osiem koncertów zespołów z Polski, Serbii, Węgier, Bułgarii, Czech, Kanady. Do tego kuchnia bałkańska, warsztaty, a przede wszystkim kilka tysięcy fanów najbardziej zakręconego festiwalu w kraju - to czeka na tych, którzy zawitają do festiwalowej wioski.

Tradycyjnie już impreza ugości czołowych przedstawicieli serbskich brassbandów. W ubiegłym roku do wrzenie doprowadzili publiczność Marko i Boban Marković. W tym roku podobnych emocji można się spodziewać po koncercie Barka Brass Band, który na słynnym festiwalu w Guczy zdobył wszystkie możliwe nagrody. Serbom z pewnością nie będą dłużni Bubliczki! To jedna z gwiazd tegorocznej Pannoniki.

Reklama

Żywiołowy zaciąg siedmiu piekielnie zdolnych muzyków wywodzących się z Kaszuby i Szczecina. Ich muzyka to doskonała mikstura muzyki cygańskiej, żydowskiej - z bałkańską energią i kaszubską treścią. Całkiem orientalny nastrój wyczarują muzycy zespołu Sarakina. Ten polsko-bułgarsko-czeski band zabierze nas w podróż na kresy Pannonii - aż po Macedonię. Jeszcze dalej w muzycznej interpretacji bałkańskich melodii pojedziemy z Sudarynja Electro - nowoczesne, etno folkowe, klubowe brzmienia spodobają się wszystkim, którzy od festiwalu oczekują przede wszystkim dobrej, tanecznej zabawy.

Łyk tradycji przełknie każdy zakochany w ckliwych, romskich pieśniach. Tak będzie na koncercie Romengo & Monika Lakatos - nazywanych węgierskim towarem eksportowym, zaś Ravnica z Serbii zabierze nas w klimaty bałkańskiej kafany. To serbski autentyk, przez lata rozwijający styl kafana, a dziś tworzące swoiste fusion, w którym jest miejsce tak na muzykę byłej Jugosławii jak i całkiem współczesne aranżacje z rockową nutą.

I na koniec prawdziwa bomba! Ich muzykę określa się jako balkan-klezmer-gypsy-punk & party music mix. Lemon Bucket Orkestra z Kanady to prawdziwie wybuchowa lemoniada. Od Nowego Yorku po Berlin, od Bukaresztu po Barcice wszędzie, gdzie się pojawia uznawany jest za rewolucyjną bombę bez barier i bez granic. To żywioł, którego nic nie jest w stanie powstrzymać. Ich koncertów nie da się zapomnieć.

Dla tych, którym mało będzie wieczornych koncertów przygotowano gorącą, bałkańską potańcówkę przy najlepszych DJ-skich setach. Zaś dla kinomanów co wieczór pokaz najlepszych filmów dokumentalnych o Bałkanach i bałkańskiej kulturze.

W czasie festiwalu dostępny będzie szeroki wybór gorących dań i posiłków, w tym wegetariańskich, oryginalnych bałkańskich potraw i napitków. Do tego warsztaty tańców, śpiewu, rękodzielnictwa, wspólne wyjścia w góry, jazda konna. Specjalny program zabaw i warsztatów obejmie najmłodszych gości festiwalu.

Karnety na festiwal kosztują od 58 zł do 90 zł (w zależności od wybranej opcji zakwaterowania). Bezpłatnie dzieci do 140 cm wzrostu (z dorosłym posiadającym karnet).

Program imprezy:

Czwartek 27 sierpnia, 19:30

Koncert: Ansambl Ravnica (Serbia)
Koncert: BalkanSevdah (Polska)
Impreza: Guczodisko w Stodole (DJ Ludwik Zamenhof)
Film: pokaz filmu dokumentalnego

Piątek 28 sierpnia, 18.30

Warsztaty, animacje: od rana do popołudnia
Koncert: Sarakina (Polska)
Koncert: Bubliczki (Polska)
Koncert: LemonBucketOrkestra (Kanada)
Film: pokaz filmu dokumentalnego

Sobota 29 sierpnia, 18.30

Warsztaty, animacje: od rana do popołudnia
Koncert: Sudarynja Electro (Polska)
Koncert: Romengo& Monika Lakatos (Węgry)
Koncert: Barka BrassBand (Serbia)
Film: pokaz filmu dokumentalnego


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy