Reklama

Perseidy 2021. Kiedy i gdzie będzie można je zobaczyć?

Perseidy każdego roku przyciągają tłumy. Letni "taniec meteorytów" można zaobserwować od około drugiej połowy lipca do trzeciego tygodnia sierpnia. Kiedy w 2021 roku będzie można cieszyć się ich widokiem?

Perseidyrojem meteorytów, na których pojawienie się rok w rok oczekują tłumy miłośników astronomii i nie tylko. Tajemnicza nazwa pochodzi od konstelacji Perseusza.

"Spadające gwiazdy" możemy oglądać na niebie, ponieważ kometa 109P/Swift-Tuttle pędząc po nieboskłonie, pozostawia niewielkie cząsteczki pyłu, który spala się w atmosferze ziemskiej.

Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć perseidy?


Podziwianie tego zjawiska w czasie jego apogeum może być niebanalnym pomysłem na niezapomnianą randkę, spotkanie w gronie bliskich osób lub po prostu samotne rozmyślanie nad sensem życia. 

Największą ilość perseidów na niebie, będzie można zaobserwować w nocy z 12 na 13 sierpnia, ale nie należy się martwić, jeśli okaże się, że nie mamy wtedy takiej możliwości. 

W okresie od około 17 lipca do 24 sierpnia "taniec meteorytów" również będzie widoczny!

Reklama

Jak ułatwić sobie śledzenie perseidów?

W tym celu najlepiej będzie udać się poza miasto, ponieważ w dużych aglomeracjach zanieczyszczenie z reguły jest mniejsze, a dzięki temu widoczność i, co za tym idzie, przyjemność z podziwiania zjawiska jest większa. 

Jeśli nie mamy doświadczenia śledzeniu perseidów na niebie odpowiedniej lokalizacji, skorzystajmy z aplikacji takich jak m.in. "Sky Map" czy "Sky Safari", które pomogą nam w obserwacji nieba.

Czytaj również: 

Gwiazda TVP w opinającym kostiumie kąpielowym. Jakie ona ma ciało!

Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski rozstali się? 

Mołdawia czeka na gości! 

Jak mężczyźni powinni ubierać się na wesele? 

Zobacz także: 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy