Reklama

Piąta rocznica śmierci Marii Czubaszek

Maria Czubaszek zmarła pięć lat temu, 12 maja 2016 roku. Wybitna artystka przez lata chorowała, jednak stroniła od rozmów na temat swojego stanu zdrowia. Jak wyglądało jej życie?

Maria Czubaszek zmarła 12 maja 2016 roku w wieku niespełna 77 lat, pozostawiając po sobie jedynie wspomnienia. Wybitna polska artystka, która słynęła z tego, że nie bała się mówić tego, co naprawdę myśli na dany temat, miała wielu fanów. 

Satyryczka, autorka licznych felietonów, książek i tekstów piosenek potrafiła rozbawić tłumy, ale często mówiła również o rzeczach trudnych. Wzbudzała kontrowersje, mówiąc otwarcie o samobójstwie czy aborcji. 

Była złożoną postacią, jednak nie można było jej odmówić talentu i charyzmy.

Reklama

Maria Czubaszek na Uniwersytecie Warszawskim studiowała dwa kierunki studiów, filologię angielską i dziennikarstwo, z którym przez lata związana była jej praca i, chociaż nie skończyła rozpoczętych studiów, udało jej się osiągnąć sukces. 

Działała zarówno w prasie, jak i w radiu jako autorka takich audycji jak m.in. "Bieg przez płotki" oraz "Dym z papierosa".

Artystka nie ograniczała się do jednej dziedziny. Na przestrzeni lat była związana z wieloma stacjami, w tym m.in. z radiową Jedynką czy Trójką. 

Komentowała w "Szkle kontaktowym". Współtworzyła również dialogi oraz scenariusze do filmów, m.in. do "Psiego serca" (ponad wszystko kochała psy) i "Na Wspólnej". 

W 2009 roku została uhonorowana medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Życie prywatne Marii Czubaszek

Maria Czubaszek była ateistką i nigdy nie marzyła o potomstwie. Dwa razy w życiu wychodziła za mąż. Po raz pierwszy stanęła na ślubnym kobiercu z Wiesławem Czubaszkiem, jednak para rozstała się po 10 latach. 

Drugie małżeństwo autorki z Wojciechem Karolakiem trwało aż do śmierci artystki. 

Plotki, które również mogą ci się spodobać:

Karolina Kurkova po raz trzeci została mamą! 

Mural z wizerunkiem Anny Przybylskiej został poprawiony

Ida Nowakowska pokazała syna! 

Najpiękniejsze eurowizyjne wokalistki! 

Spektakularna przemiana Emilii Dankwy! 

"Królowa życia" w różowym bikini! 

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maria Czubaszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy