Reklama

Reklama

Połączyła ich życiowa pasja. Słynne sportowe małżeństwa i pary

Wspierają się wzajemnie i dopingują. Wiedzą najlepiej, z jakimi wyzwaniami wiąże się życie sportowca, są więc dla swojej drugiej połówki najlepszym wsparciem i motywacją. Oto najpopularniejsze, sportowe pary polskiego show-biznesu. Które nie przetrwały, a które znalazły receptę na szczęśliwy związek?

Anna i Robert Lewandowscy

Anna i Robert Lewandowscy to jedna z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu, sprawnie działająca marketingowa maszyna i szczęśliwa para już od 14 lat! Małżonkowie poznali się na obozie studentów Akademii Wychowania Fizycznego na Mazurach i szybko wpadli sobie w oko. Mimo to Anna, zawodniczka karate, nie była przekonana czy związek z piłkarzem jest tym, czego szuka. Trudno jej jednak było obronić się przed strzałą Amora, tym bardziej, że Robert cudem dojechał na obóz, zaledwie na jeden dzień i to, że udało im się spotkać, było w jej oczach szczęśliwym zbiegiem okoliczności. 

W 2011 roku piłkarz oświadczył się Annie na Malediwach, a dwa lata później byli już małżeństwem. W 2017 roku na świat przyszła pierwsza córka pary, Klara, a w maju 2020 roku w rodzinie pojawiła się mała Laura. 

Reklama

Najpopularniejsza, sportowa para polskiego show-biznesu przyznaje, że rozumieją się bez słów i wspierają na każdym kroku, a Robert pokusił się nawet o wyznanie, że to dzięki Annie jest najszczęśliwszym mężczyzną na świecie!

Iga Baumgart - Witan i Andrzej Witan

W 2017 roku polska lekkoatletka, Iga Baumgart poślubiła bramkarza Olimpii Elbląg, Andrzeja Witana. Utytułowana polska biegaczka (Iga ma na koncie m.in. srebro i brąz na mistrzostwach świata) zachwyciła oryginalną, bogato zdobioną suknią z długim welonem, na którą narzuciła beżowe futerko. Jej największą ozdobą był jednak promienny, radosny uśmiech - wszyscy widzieli, że Iga promienieje szczęściem i znalazła miłość swojego życia. 

Małżonkowie wzajemnie wspierają się i motywują, wspólnie świętują sukcesy i przeżywają porażki. Na Instagramie Igi Baumgart znaleźć można sporo zdjęć z mężem, jedno z nich opatrzyła nawet żartobliwym komentarzem.

- Moja druga połówka jest jeszcze bardziej szalona niż ja, tylko dziad się do tego nie przyznaje - zdradziła kiedyś Iga. 

Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

Agnieszka Radwańska poznała swojego przyszłego męża w 2008 roku, podczas zawodów w Czechach. W 2011 roku kontuzja uda zmusiła Dawida Celta do przerwania kariery i w tym samym roku został on sparingpartnerem "Isi". Wspólna praca zbliżyła ich do siebie tak bardzo, że zostali parą, a w 2017 roku stanęli na ślubnym kobiercu. 

Agnieszka Radwańska przyznaje, że jej mąż jest jej najlepszym przyjacielem, rozumieją się bez słów i to w dużej mierze dzięki niemu przetrwała trudny czas, w którym podjęła decyzję o zakończeniu kariery. 22 lipca para świętowała czwartą rocznicę ślubu i z tej okazji tenisistka podzieliła się z fanami zdjęciem z tej wyjątkowej uroczystości. 

Dziś nasza tenisistka stawia na rodzinę i jest szczęśliwą mamą rocznego Jakuba.

Sylwia i Akop Szostakowie

Sylwia Szostak to jedna z najpopularniejszych polskich trenerek, która zgromadziła na Instagramie aż 477 tysięcy obserwujących. Jej mąż, trener zawodniczek fitness i zawodnik mma ma ich niewiele mniej - na Instagramie obserwują go 403 tysiące osób. Para poznała się osiem lat temu i już kilka miesięcy później... wzięła ślub. 

- Wzięliśmy go szybko, po paru miesiącach znajomości. Dziś powiedziałbym ze trochę za szybko, bo tak naprawdę zupełnie się nie znaliśmy. Było cieżko, nie wszystkie chwile były kolorowe i przeszliśmy parę poważnych kryzysów. Nigdy nie wywlekaliśmy brudów publicznie, w końcu "pranie" robi się w domu. Mimo wszystko gdybym miał ponownie poprosić ją o rękę, zrobiłbym to bez chwili zawahania ponieważ Ona jest najlepszym, co spotkało mnie w życiu! - napisał kiedyś na Instagramie Akop. 

W podobnym tonie o swoim związku wypowiada się Sylwia, która kilka dni temu, po kolejnej przegranej walce męża napisała:

- Cieszę się, że zawsze jesteś sobą i nie masz problemu z promowaniem szacunku do kobiet. Kocham - napisała, wbijając szpilę tym, którzy wyśmiewają podejście Akopa do związku. Słynny trener znany jest bowiem z tego, że wręcz zasypuje żonę kwiatami i na każdym kroku podkreśla jakim jest szczęściarzem. Czyżby to była recepta na szczęśliwe małżeństwo? 

Joanna Jóźwik i Adam Niedźwiedź

Joanna Jóźwik to polska biegaczka i członkini kadry na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Adam Niedźwiedź to zawodnik mma i były uczestnik programu "Top Model". Sportowcy tworzyli piękną parę i przez jakiś czas byli ulubieńcami użytkowników Instagrama. Adam dopingował Joannę podczas zawodów, ona wspierała go podczas gali mma. Niestety, w 2018 roku para ostatecznie się rozstała, a Adam poinformował o tym fanów w charakterystyczny dla niego, dowcipny sposób. 

Dziś Adam znów jest szczęśliwy i wrzuca na Instagram fotki ze swoją nową dziewczyną. Joanna stawia natomiast na karierę i cieszy się życiem singielki. Trzymamy kciuki za jej występ podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. 

Anna Grejman i Bartosz Kurek

Anna Grejman i Bartosz Kurek to jedna z najpopularniejszych polskich, sportowych par. Anna Grejman to siatkarka, reprezentantka Polski, a od 2020 roku również żona polskiego siatkarza, Bartosza Kurka. Para mieszka obecnie w Japonii, gdzie Bartosz gra w drużynie Wolfdogs Nagoya i oboje regularnie wrzucają na Instagram fotki przedstawiające kulisy życia w dalekim, egzotycznym kraju. 

Anna i Bartosz poznali się w 2016 roku i od razu przypadli sobie do gustu. Para zaręczyła się w 2018 roku, a dwa lata później stanęła na ślubnym kobiercu. Słynny siatkarz nie wstydzi się swoich uczuć i chętnie wrzuca na Instagram zdjęcia z piękną żoną. W grudniu 2020 roku napisał:

- „Bartek jak chcesz żeby wyglądał Twój 2021??” Patrz wyżej - wyżej znajdowało się zdjęcie, na którym Bartosz pozuje z Anią, szykując się do romantycznego pocałunku. Anna i Bartosz znani są z tego, że chętnie spędzają ze sobą każdą wolną chwilę i najlepiej bawią się w swoim własnym towarzystwie. Tylko pozazdrościć, prawda? 

Marta Domachowska i Jerzy Janowicz

Marta Domachowska i Jerzy Janowicz zaczęli się umawiać w 2013 roku i od razu zostali jedną z najbardziej obserwowanych par polskiego show-biznesu. W przeciwieństwie jednak do Lewandowskich, ta para mocno chroni swoją prywatność, rzadko pojawiają się razem na ściankach czy imprezach, ale od czasu do czasu dzielą się kulisami swojego prywatnego życia na Instagramie. 

W Boże Narodzenie 2018 roku zakochani podzielili się dobrą nowiną o ciąży Marty, która zakończyła sportową karierę i postanowiła skupić się na rodzinie. W styczniu 2019 roku szczęśliwy tenisista ogłosił, że syn Filip jest już na świecie, a on zaczyna nową przygodę swojego życia. Marta Domachowska również przyznaje, że bycie mamą to najlepsze, co spotkało ją w życiu. 

***
Zobacz również:


Wzruszający wpis siostry zmarłego trenera! 

Natalia Siwiec kiedyś i dziś. Ale metamorfoza!

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy