Reklama

Reklama

Premiera "Ogrodu Zuzanny"

"Ogród Zuzanny" Justyny Bednarek i dziennikarki "Twojego Stylu" Jagny Kaczanowskiej to urzekająca opowieść o uczuciach przekazywanych za pomocą sekretnego języka kwiatów.

Zuzanna i Adam poznali się i pokochali na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał na studia za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła studia, krótko była mężatką, a od lat samotnie wychowuje dziecko.

Jednak los jest przewrotny i - po 13 latach - spotykają się na nowo. Adam zamawia projekt ogrodu, którym zajmować się ma właśnie Zuzanna. Kobieta postanawia przekazać mu wiadomość ukrytą w roślinach. W końcu nie od dziś fascynuje ją wiktoriański język kwiatów, często "pisze" w ten sposób wiadomości do swoich bliskich. Czy Adam zdoła zrozumieć ukryte przesłanie?

Reklama

"Ogród Zuzanny" Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej to powieść o szczególnej atmosferze, z wyrazistymi, interesującymi bohaterami (także tymi drugoplanowymi, na dwóch czy czterech... łapach), pełna ciepła i humoru.

O autorkach

Justyna Bednarek - z wykształcenia romanistka, a z wieloletniej praktyki zawodowej - dziennikarka i redaktorka. Autorka nagradzanych książek dla dzieci ("Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" zdobyły Warszawską Nagrodę Literacką oraz nagrodę Empiku "Przecinek i kropka"; Pięć sprytnych kun zyskało nominację do tytułu Książki Roku polskiej sekcji IBBY, a także trafiło na jej listę rekomendowaną). Na podstawie "Skarpetek..." powstaje serial animowany. Mieszka na warszawskich Bielanach, z dziećmi, psami i myszoskoczkami. Planuje założenie kurnika.

Jagna Kaczanowska - jest psychologiem i dziennikarką miesięcznika "Twój STYL". Mieszka z rodziną pod Warszawą. Ma trzy psy, trzy koty i konia. W czasie wolnym uwielbia czytać i zajmować się ogrodem, w którym hoduje historyczne odmiany róż i kilkadziesiąt odmian peonii.

Ogród Zuzanny. Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska. Grupa Wydawnicza Foksal. Premiera: 31 stycznia 2018 r.

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy