Reklama

Reklama

Samuela Górska. To ona nie życzy sobie "żydostwa" i "LGBT"

Od wczoraj w sieci grzmi od krótkiego video, na którym Samuela Górska odpowiada na pytanie, dlaczego popiera Konfederację. Wśród powodów wymieniła fakt, iż nie chce w Polsce "żydostwa" i "LGBT", a tylko ta partia jej zdaniem jest w stanie zapewnić normalność. Kim jest Samuela Górska, o której jest tak głośno?

Tak brzmi wypowiedź, która wczoraj wstrząsnęła opinią publiczną w Polsce. Padła ona z ust modelki, Samueli Górskiej. Samuela, jak wynika z jej wypowiedzi, za świetny pomysł na życie społeczne w Polsce uważa wykluczenie osób ze środowisk LGBT i tych, którzy wyznają religię judaistyczną. Czy wiadomo coś więcej o autorce tego - lekko mówiąc - mało tolerancyjnego cytatu?

Kim jest Samuela Górska?

O 27-letniej Samueli Górskiej pierwszy raz można było usłyszeć w 2014 roku, gdy wzięła udział w programie "Top Model. Zostań modelką". Jej przygoda z programem nie trwała długo, bowiem z powodów zdrowotnych wycofała się jeszcze przed pierwszą sesją zdjęciową. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie, by modelka zapadła w pamięci widzów.

Reklama

Krótko potem, jeszcze w 2014 roku znów dała o sobie znać, tym razem jako dziewczyna Antka Królikowskiego. Pojawiła się u jego boku m.in. na wydarzeniu Róże Gali. Po rozstaniu para zerwała ze sobą kontakt całkowicie.

Głośno było też o zdjęciu, które na Dzień Kobiet dwa lata temu na swoim Instagramie opublikował Kuba Wojewódzki. Pozuje on na nim właśnie z Samuelą Górską. Wówczas media spekulowały, czy modelka nie jest przypadkiem kolejną partnerką dziennikarza.

Modelka do tej pory nie mogła narzekać na brak zleceń w pracy. Była twarzą wielu marek modowych, brała udział w licznych sesjach zdjęciowych przy okazji ich nowych kolekcji. Jej wizerunek można było znaleźć przy kampaniach takich projektantów, jak Gosia Baczyńska czy Maciek Sieradzky.

Marki lawinowo zrywają współpracę z Samuelą Górską

Nie trzeba było długo czekać, aż osoby promujące w swoich mediach społecznościowych tolerancję wywołają do tablicy marki, które współpracowały z Samuelą Górską. 

- napisała na swoim Instagramie Karolina Korwin-Piotrowska. Apel dziennikarki do marek, które w swoim portfolio mają zdjęcia Samueli Górskiej nie był jedynym. Swoje oburzenie wyraziła też Maffashion:

Wywołane do tablicy marki modowe bardzo szybko zaczęły reagować na apele internautów, którzy pod zdjęciami na profilach marek, na których był jej wizerunek, kierowali prośby o wyjaśnienie, dlaczego taka osoba reprezentuje ich firmę. Teraz już na próżno szukać tych komentarzy, gdyż zdjęcia zaczęły znikać momentalnie.  

Marka kossie.pl, która jako jedna z wielu odcięła się od modelki po ujawnieniu nagrania wydała oświadczenie, w którym napisała: "P. Samuela ujawniając swoje prywatne, skrywane poglądy, z którymi w żaden sposób się nie zgadzamy zamknęła sobie dalszą drogę do współpracy z marką Kossie".

"Post z 13go lutego jasno określa nasze zasady i mam wielką nadzieję, że jest dla wszystkich zrozumiały. Proszę zatem o NIEWYSYŁANIE treści powiązanych z p. Samuelą i NIEPUBLIKOWANIE treści uderzających w markę dedctd , gdyż nasze poglądy z poglądami modelki nie mają nic wspólnego. P. Samuela ujawniając swoje dotychczas skrywane poglądy przekreśliła wszelkie szanse dalszej współpracy z marką dedctd" - napisali właściciele kolejnej marki.

Znamienne było też oświadczenie projektantki Gosi Baczyńskiej:

W ślad za nimi poszło całe grono innych firm i projektantów (m.in wcześniej wspomniany Maciek Sieradzky), którzy do tej pory współpracowali bezpośrednio lub pośrednio z modelką, zamykając dalszą możliwość współpracy. Branża modowa zareagowała w bardzo zdecydowany sposób, a modelka potraciła większość kontraktów.

Komu spodobała się wypowiedź Samueli Górskiej?

Nie jest zaskakującym fakt, iż do wypowiedzi Samueli Górskiej odniósł się ciepło sam Janusz Korwinn-Mikke, lider Konfederacji. 

- napisał polityk na swoim Twitterze. Ten sam, z którego ust padły kiedyś słowa: "Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne - dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania przez dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę".

Modelka bez wątpienia zyskała uznanie człowieka, którego tak bardzo szanuje za działania polityczne. Tym samym straciła uznanie nie tylko wielu firm, z którymi współpracowała i osób reprezentujących odmienne poglądy, niż modelka, ale też tych wszystkich Polaków, którzy każdego dnia muszą walczyć o równość i o swoje prawa. 

Zobacz również:

Błędne koło wychowania. Jak nie wpaść w pułapkę?

Czym jest ageizm? One temu zaprzeczają!

Przemysław Kossakowski w ogniu krytyki po rozstaniu z Wojciechowską

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samuela Górska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy