Reklama

Selfie ujawnia cechy twojego charakteru

Nauka to klucz do poznania człowieka. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazujemy innym mnóstwo informacji na nasz temat. Wiedzieliście, że można wywnioskować, jaką ktoś ma osobowość, opierając się wyłącznie na jego zdjęciu?

Naukowcy z dwóch moskiewskich uniwesytetów: HSE University i Open University for Humanities and Economics niedawno podjęli współpracę z rosyjsko-brytyjskim start-upem biznesowym BestFitMe. Dzięki zaangażowaniu w badania nad sztuczną inteligencją, udało im się dojść do zaskakujących wniosków. 

Okazuje się, że SI jest w stanie odgadnąć cechy osobowości danej osoby na podstawie jej zdjęcia. Podobno technologia analizując selfie, myli się rzadziej niż ludzkie oko. Co ciekawe, wyniki badań przeprowadzonych na zdjęciach kobiet okazywały się bardziej wiarygodne niż te na fotografiach męskich twarzy. Nie wiadomo dlaczego. Być może powodem jest to, że panie z natury są bardziej emocjonalne od panów i trudniej jest im ukrywać, co czują.

Reklama

***Zobacz także***

To niesamowite, że sztuczna inteligencja jest w stanie określić, jaki ktoś ma charakter na podstawie samego zdjęcia twarzy. Ta technologia może okazać się bardzo przydatna w różnych obszarach codziennego funkcjonowania. 

Pozwoliłaby na przykład trafniej dopasowywać oferty do klientów, którzy chcą skorzystać z danej usługi. Byłaby też w stanie ułatwić pracodawcom analizę profilu potencjalnego pracownika. To odmieniłoby rynek pracy. 

Najciekawsze jest jednak to, że zastosowanie technologii na portalach i w aplikacjach randkowych, prawdopodobnie zwiększyłoby szansę na poznanie idealnego partnera. Dzięki znajomości cech danej osoby, można by z góry założyć, kto może do kogo pasować. Nie trzeba by było zatem tracić czasu na rozmowy z osobami, które prawdopodobnie i tak nie byłyby nami zainteresowane. 

Podobno rewolucyjna technologia na podstawie fotografii ludzkiej twarzy jest w stanie określić, po kim możemy się spodziewać danych zachowań. 

Mogłaby się zatem okazać pomocna przy poszukiwaniu drugiej połówki, bo z góry wiedzielibyśmy, kto raczej jest ekstrawertykiem, a kto zamiast szalonych imprez raczej preferuje oglądanie Netflixa. Ludzie, korzystając z aplikacji randkowej, mogliby się zatem łączyć w pary, które już na samym starcie mają większe szanse, niż te dopasowane w przypadku losowego doboru partnera.

Zobacz także:

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień DzieckaW Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>

***Zobacz także***

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: selfie | związek

Reklama

Reklama

Reklama