Reklama

Świat mody opłakuje wizjonera

Problemy ze zdrowiem pojawiły się jakiś czas temu, ale Karl Lagerfeld nie skarżył się na samopoczucie. Praca była dla niego najlepszym lekarstwem. Wielokrotnie podkreślał, że lubi robić to, czego jeszcze nie robił.

Niestety dwa ostatnie pokazy kolekcji Chanel odbyły się bez jego udziału. Wiadomość o śmierci projektanta sparaliżowała świat mody. Kondolencje płyną z całego świata. Osoby, które go znały jednogłośnie powtarzają, że odszedł wizjoner. 

Ludzki fenomen

Wiele Polek miało przyjemność z nim obcować i współpracować. Wśród nich znalazła się Joanna Przetakiewicz, która mistrza pożegnała na swoim Instagramie. 

- Powtarzałeś zawsze, że trzeba sięgać po swoje marzenia i je realizować. Tak właśnie zrobiłam. Bo we mnie wierzyłeś. Byłeś z tych ludzi, którzy się dzielili - sercem. Nigdy nie zapomnę Twojego poczucia humoru, charyzmy i inteligencji, ale to co było najważniejsze to Twoja troska, ciepło, kochanie ludzi- wspomina projektantka. 

Reklama

- Zawsze byłeś niczym wysoki budynek z antenami sięgającymi chmur, które ściągały kosmiczną energię jak zasięg telewizyjny. Podkreślałeś, że ludzie, z którymi pracujesz, to Twoja rodzina. Czułam się jej częścią. Dziękuję! Byłeś wspaniałym mentorem i przyjcielem. 

Chciałeś się nieustannie uczyć. Dowiadywać, czytać, oglądać. A ja chcę się uczyć Ciebie. Ciebie nikt nie zastąpi. Byłeś, jesteś i będziesz legendą. Ludzkim fenomenem- dodaje Przetakiewicz.

Bierna na wiadomość o śmierci wizjonera domu mody Chanel nie pozostała Anja Rubi. Wielokrotnie chodziła w pokazach mody Chanel. Jak wspomina Lagerfelda?

- Będzie Cię brakowało! Dziękuję Ci Karl za wszystkie chwile spędzone razem, Twoją dobroć, wielkie serce i humor. Bez Ciebie nigdy nie będzie taka sama"-  napisała na Instagramie Anja Rubik.

Z marką Karla Lagerfelda przez lata współpracowały polskie modelki. Przez mistrza zostały zauważone: Zuzanna Bijoch, Magdalena Frąckowiak oraz Kasię Struss i Monika Jagaciak.

Zobacz także: 

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy